چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۴۲۶۵۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۰۷ - ساعت ۹:۲۷

عدم گرایش به مواد مخدر با تقویت عزت نفس ویادگیری مهارت های اجتماعی

رئیس آموزش وپرورش فاروج گفت: با تقویت عزت نفس ویادگیری مهارت های اجتماعی دربین نوجوانان وجوانان می توان گرایش نوجوانان وجوانان به مواد مخدر را کاهش داد.
عدم گرایش به مواد مخدر با تقویت عزت نفس ویادگیری مهارت های اجتماعی,

به گزارش اترک نیوز به نقل از پایگاه خبری فاروج، احمدحرفاروجی، در تشریح برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر این دستگاه  ،گفت: عدم آشنایی كافی دانش آموزان، با مها رتهای اجتماعی، نقطه ی كوری در رشد شخصیت دلخواه و اجتماعی آنان است.

وی ضمن گرامیداشت هفته مبارزه با موادمخدر ،اظهارداشت: گرایش به اعتیاد، یکی از مهم ترین دغدغه ها و مشکلات اجتماعی درکشوراست که، قدرت اندیشه، نوآوری، پشتکار، کوشش و سازندگی را در انسان ها به ویژه نسل جوان جامعه از بین می برد و بنیان خانوادگی، ارزشها ، هنجارهاى فرهنگى ، اخلاقى و اعتقاد دینی آنان را به نابودی می کشاند

وی ازاعتیاد  به عنوان یک آسیب اجتماعی  یاد کرد که با تدبیر، اندیشه و تلاشى مخلصانه حداقل می‏توان آن را به کنترل در آورد.

مدیر آموزش وپرورش، ریشه ی اغلب آسیب پذیری های اجتماعی دانش آموزان را در عدم آشنایی كافی آنها، با مها رتهای اجتماعی، بعنوان نقطه ی كوری در رشد شخصیت ،دلخواه و اجتماعی جوانان اعلام نمود وبر عزت نفس ویادگیری مهارت های اجتماعی بعنوان دوفاکتور مهم در عدم گرایش به موادمخدر  تاکید کرد.

 وی، برگزاري نمايشگاه های بهداشتي و ورزشي با رويكرد پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي وسوء مصرف مواد، برگزاري كارگاه هاي آموزشي، برگزاري مسابقات ورزشي، تهيه بروشور ،تراكت و پيام هاي پيشگيرانه، برگزاري مسابقه كتابخواني براي كاركنان و نمايش فيلم هاي آموزشي را، از اهم برنامه های اداره آموزش وپرورش فاروج، در هفته مبارزه با مواد مخدر دانست.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک