پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۰:۰۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۰۴ - اذان مغرب:۱۷:۱۳:۰۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۴۲۷۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۱۰ - ساعت ۹:۱۲

هشدار اوباما به ایران

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد اگر مذاکره‌کنندگان در خاتمه گفت‌وگوهای اتمی اطمینان نیابند که همه راه‌های دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای مسدود شده است، توافقی در کار نخواهد بود.

اظهارات اوباما روز سه‌شنبه، ۹ تیر ساعاتی پس از آن بیان شده است که ایران و قدرت‌های جهانی اعلام کردند مذاکرات هسته‌ای برای هفت روز دیگر تمدید شده است. طرفین گفته‌اند که با تمدید این مذاکرات تصمیم گرفته‌اند فرصتی کافی برای دستیابی به توافق اتمی فراهم آورند.

باراک اوباما نیز که در کنفرانسی خبری سخن می‌گفت، نسبت به دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران ابراز امیدواری کرد، اما وی بار دیگر خاطرنشان ساخت که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد.

به گزارش خبرگزاری‌های رویترز و فرانسه، رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت که چارچوب توافق احتمالی با ایران، هدف او را که عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است تامین خواهد کرد،‌ اما اگر ایران نتواند به شرایط موجود در این چارچوب تبیین‌شده عمل کند، مشکلاتی به وجود خواهد آمد.

وی سپس عنوان کرد که اگر آمریکا و دیگر طرف‌های مذاکره هسته‌ای نتوانند اطمینان یابند که مسیر دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای مسدود شده است، اگر امکان بازرسی‌ کافی از تاسیسات ایران فراهم نشود و اگر امکان راستی‌آزمایی برنامه اتمی ایران وجود نداشته باشد، توافقی نیز سرنخواهد گرفت.

اوباما در نهایت گفت که او همیشه تاکید داشته که از توافق بد اجتناب خواهد کرد و اکنون این بستگی به ایران دارد که خواسته‌های جامعه بین‌المللی را برآورده کند.

ایران و گروه ۱+۵، متشکل از ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین و آلمان روز ۹ تیر را مهلت دستیابی به توافق جامع اتمی اعلام کرده بودند، اما طرفین امروز تصمیم گرفتند که مذاکرات را تا سه‌شنبه آینده تمدید کنند، امری که همراه شد با اقدام آمریکا و اتحادیه اروپا در تعلیق یک هفته‌ای تحریم‌های ایران.

 

فرارو/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک