یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۲:۵۱ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۴۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۹:۲۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۴۲۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۱۳ - ساعت ۹:۱۱

لاریجانی: لازم نیست پشت سر رهبری مخفی شوید

رییس مجلس شورای اسلامی از بیان مطالب خلاف واقع و بدون اطلاع و آگاهی پیرامون مذاکرات هسته ای به شدت انتقاد کرده و آن را خلاف سخنان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی دانست.
علی لاریجانی پنجشنبه شب در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان قم با اشاره به روند مذاکرات هسته ای و تلاشها برای حل این مساله در کشورمان، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی افراد احساس وظیفه شرعی به آنها دست داده و در جلساتی سخنانی می گویند که بسیاری از این سخنان غلط است. 
 
وی در ادامه افزود: برادری در یک استان رفته و مطرح کرده که تمامی واحدهای هسته ای در کشورمان تعطیل شده است و یا برادری در جای دیگری گفته که دار و ندار هسته ای ما را به آمریکایی ها داده اند و شخص دیگری نیز مردم را تحریک می کند که رهبری تنهاست و مردم باید به میدان بیایند، پرسش اینجاست که چرا بدون اطلاع و آگاهی از مسائل خلاف سخن می گویید و به هیات مذاکره کننده هسته ای تهمت می زنید. 
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که شما اگر خودتان مشکل دارید، لازم نیست پشت سر رهبری مخفی شوید، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب صراحتا فرموده اند که حرف من در همه جا یکی است و هیات مذاکره کننده هسته ای افراد متدین، متعهد، شجاع و غیور هستند، پس مشخص است که حرف های شما با سخنان رهبری یکی نیست. 
 
وی با اشاره به سخنان برخی افراد برای تخریب دولت یازدهم، فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حفظ وحدت در کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: سخنان برخی افراد به هیچ عنوان نقد نیست و آنها نمی توانند با بیان این مطالب احساس دلسوزی و مسوولیت داشته باشند، زیرا در این مصاف بین المللی و شرایط بسیار بد منطقه همه باید کاملا گوش به فرمان رهبری باشند. 
 
لاریجانی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ضرورت یاری رساندن به دولت در شرایط کنونی کشور، خاطرنشان کرد: کسانی که ادعای طرفداری از ولایت دارند و سخنان آنها با فرمایشات روشن و مشخص رهبری متفاوت است، اشکالی در کارشان است و آنها باید بدانند که انتقادات باید آگاهانه باشد و تهمت زدن فقط تفرقه و کینه ها را بیشتر می کند. 
 
وی با اشاره به سوء مدیریت دولت دهم و بوجود آمدن وضعیت نامساعد اقتصادی در کشور، گفت: امروز دولت یازدهم میراث دار انبوه مشکلات اقتصادی است، اما توانسته در چارچوب مشخص تا حدودی اوضاع اقتصادی را سروسامان داده و از تلاطمات بسیار در وضعیت اقتصادی بکاهد، البته برای رسیدن به سطح مطلوب باید همچنان اقدامات بسیاری انجام شود. 
 
رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: امروز کسانی که احساس مسوولیت داشته و خود را انقلابی می دانند، باید به جای زیاد کردن دوز سیاسی و بوجود آوردن مسائل حاشیه ای که اقتصاد کشور را با مشکل مواجه می کند، انضباط سیاسی در پیش گرفته و به دنبال کمک کردن به مسوولان و افزایش تولید در کشور باشند. 
 
وی تاکید کرد: در شرایط فعلی و با توجه به توانمندی هسته ای کشورمان، همه مسوولان از توافق خوب با گروه 1+5 حمایت می کنند تا شرایط کشور روی ریل درست قرار بگیرد و امروز همه باید برای رفع موانع و مشکلات تولید در کشور تمرکز کرده و زمینه رفع معضلات اقتصادی را فراهم بیاورند. 
 
لاریجانی با بیان اینکه اقتصاد متکی به نفت و گاز در تلاطم های بین المللی آسیب پذیر خواهد بود، اظهار کرد: عمده مشکلات اقتصادی امروز کشورمان، ناشی از سوء مدیریت در گذشته است و امروز مسوولان باید تلاش کنند تا از اقتصاد تک ساحتی فاصله گرفته و به صادرات چند وجهی دست یابند. 
 
وی با بیان اینکه به دلیل برخی قوانین و ضوابط و عدم حمایت از بخش خصوصی، این بخش در کشورمان به خوبی رشد پیدا نکرده و باید برخی چالش ها و مشکلات بخش خصوصی را مورد توجه قرار داد، گفت: در شرایط تحریم باید هرچه بیشتر به رشد و افزایش تولید در کشورمان توجه کنیم. 
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: بدون تردید امروز با توجه به شرایط کشور و بروز بحران های بسیار در منطقه، هرچه بیشتر نیازمند همگرایی، همفکری و تفاهم هستیم و باید برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی کمیته های ویژه رسیدگی تشکیل شود. 
 
ایرنا/
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک