پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۸/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۴۳۳۹۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۲۱ - ساعت ۱۳:۱۴

خیابان اسماعیلیان محلی برای تمرین اجباری پرش ساکنان

شهرداری تیتکانلو در راستای بهسازی معابر عمومی این شهر اقدام به زیر سازی برای آسفالت این خیابان کرده است که نارضایتی شماری از 30 خانوار ساکن در آن را به همراه داشته است.

به گزارش اترک نیوز به نقل پایگاه خبری فاروج، بدون شک گسترده ترین و پردامنه ترین طیف وظایف میان نهادهای یک شهر مربوط به شهرداری  است ، بصورتی که شهروندان از هنگام خروج از منزل تا بازگشت هر لحظه با وظایف محوله شهرداری مواجه هستند؛ از کیفیت خدمات شهری گرفته تا وضعیت ترافیک، از زیباسازی و مبلمان شهری گرفته تا فضای سبز و حتی آلودگی صوتی، آلودگی بصری و آلودگی هوا نیز به نوعی به میزان و کیفیت فعالیت های شهرداری گره خورده است.

شهروندان برای انجام امور شخصی، خانواده و یا اداری مجبور به تردد در سطح شهر هستند که یکی از حقوق این شهروندان فراهم بودن شرایط رفت و آمد آسان، رضایت بخش، مناسب و به دور از موانع است.

آسفالت مناسب خیابان ها و بهسازی معابر از جمله مواردی است که تردد را آسان تر و رضایت بخش تر می کند. در این میان، مناسب سازی خیابان ها بیشتر مورد توجه شهروندان است.

tytkanlo

یکی از ساکنان این خیابان که در حال تخریب در ورودی منزل با توجه به ارتفاع زیاد آن از خیابان است وکار هم به سختی انجام می شود می گوید:  در زمان اجرای طرح تعریض این خیابان برای مناسب سازی آن بخش زیادی از حیاط منزلم از مالکیتم خارج وبه خیابان افزوده شد.

عباس بانژاد می افزاید: در آن زمان ورودی منزل را با بتن مناسب سازی کردیم با این تصور که اقدام زیر بنایی دیگری در این محور نیاز نیست وحالا سه روز است که درتلاش برای شکستن بتن هستیم وهنوز موفق نشده ایم.

tytkanlo

وی تصریح می کند: شهرداری می توانست با خارج کردن شیب خیابان از دو سو به جای یک طرف، زحمت ساکنان این خیابان را کم کند اما به نظر می رسد اجرای پروژه مناسب سازی کارشناسی شده نبوده است که ارتفاع منازل از سطح خیابان بسیار زیاد شده به طوری که ساکنان برای ورود وخروج به منزل ناگزیر به تمرین پرش می باشند.

وی خاطرنشان می کند: به دلیل مشکل جسمی همسرم در عین روزه داری با کمک اعضای خانواده به سختی ناگزیر به شکستن بتن های ورودی حیاط شده ایم تا کمی ارتفاع در ورودی را از سطح خیابان برای تردد اعضای خانواده کم کنیم .

tytkanlo

یکی  دیگر از ساکنان این خیابان می گوید: در پاسخ به اعتراض ما برای نحوه ورود وخروج خودرو از حیاط با توجه به تفاوت زیاد ارتفاع منازل با خیابان ها، متولیان این کار می گویند حق ساخت رمپ را ندارید باید پل متحرک استفاده کنید.

وی که خواست نامش ذکر نشود می افزاید: ساکنان مسن این خیابان با مشکلات بیشتری مواجهند و با توجه به تکمیل نشدن پروژه با گذاشتن سنگ یا بتن سعی در تسهیل تردد دارند.

tytkanlo

وی خاطرنشان می کند: اهالی برای اقامه نمازهای یومیه در مسجد جامع هم با توجه به این طرح با مشکل مواجهند از نمازجمعه شهر هم در مسجد این محل برگزار می شود که شمار تردد در این قسمت از شهر را افزایش می دهد .

یکی دیگر از ساکنان این خیابان می گوید: توجیه شهرداری برای این شیوه زیر سازی، همسطح شدن این خیابان با آکس جاده که در ورودی  آن واقع شده است، بوده.

tytkanlo

محمد پور می افزاید: به رغم انجام زیر سازی وبا توجه به جدول گذاری انجام شده به نظر می رسد پیاده روسازی در این خیابان از قلم افتاده است وانگار باز برای اجرای آن این خیابان یک بار دیگر باید دستخوش تغییر شود.

وی تصریح می کند: در اجرای طرح قبلی زیر سازی این خیابان اهالی ناگزیر به ایجاد تغییراتی در ورودی منازلشان شدند واین بارهم شیوه دیگری را باید پیاده کنند تا بتوانند در خیابان تردد داشته باشند.

یکی دیگر از ساکنان این خیابان می گوید: فراهم کردن شرایط مناسب برای عبور و مرور در شهر بر عهده شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر است، وظیفه ای که متاسفانه در شهر تیتکانلو به درستی انجام نشده و معابر برای رفت و آمد مناسب نیستند.

این شهروند می افزاید: اجرای طرح بهسازی خیابان اسماعیلیان باعث شده یکی از اهالی که خانه اش درب جنوبی است با مشکل بیشتری مواجه شود.

tytkanlo

وی تصریح می کند: درطرح قبلی که دراین خیابان برای زیرسازی انجام شده  حیاط خانه ها در گودی افتاد وطرح جدید کاملا برعکس شد.

وی می گوید:  معمولا در جلوی در حیاط ها رو در شهرها نیم جدول میزنن تاپل هم بسازند اما در خیابان های تیتکانلو جدول کامل گذاشته

در ضمن اینکه پشت جدول رو  کانلا بتن ریزی نمی کنند وفقط نصفش بتن ریزی می شود وبقیه را با خاک پر می کنند واین مسئله مغایر با استحکام بخشی وجلوگیری از شکست جداول است..

tytkanlo

وی خاطرنشان می کند: از طرفی لوله کشی های آب  در خاین خیابان عمیق نیست و رو مانده که در زمستان باز مشکل یخزدگی پیش میاد وداستان شکستن آسفالت و.... تکرار ماجراهایی از این دست را به همراه دارد.

اقدامات انجام شده در خیابان شهید اسماعیلیان کارشناسی شده است

رئیس شورای شهر تیتکانلو می گوید:  تیتکانلو شهری نامسطح با 4 رودخانه است  که در بعضی نقاط دارای شیب تندی است واجرای طرح های مختلف در این شهر نیاز به کار کارشناسی دارد.

مجید محمدی می افزاید: کارهای که شهرداری انجام می دهد تماما کارشناسی شده وبا انجام مقدمات واستعلامات است وبعد از بررسی نقشه های مورد نیاز از جمله جمع آوری آب های سطحی که از سوی کارشناسان تهیه شده اقدام به اجرای پروژه های می کند.

وی با بیان اینکه به تناسب تعداد ساکنان در هر خیابان دیدگاه های متفاوتی در خصوص اجرای طرح هاست ونمی توان همه این نظرات را اعمال کرد می افزاید: مردم براساس برآوردهای خودشان اعلام نظر می کنند اما اقداماتی که تاکنون در این خیابان 8 متری انجام شده براساس نقشه های تهیه شده است ودر ارتفاع ماندن یا به گودی افتادن منازل امر غیرطبیعی نیست.

وی تصریح می کند: برای جلوگیری از مشکلات بعدی ناگزیر به در آوردن شیب خیابان براساس نقشه ها هستیم تا شاهد انباشت آب های سطحی در یک نقطه نباشیم.

اهالی تحمل کنند

این عضو شورای شهر تیتکانلو می گوید: نارضایتی مردم را می دانیم اما زیر سازی ها که کامل شود باید رضایت نسبی مردم جلب شود.

وی با بیان اینکه هرجایی که بخواهیم  درست کنیم  خرابی هایی رو هم به همراه دارد می افزاید: از مردم خواهش می کنیم تحمل کنند.

محمدی با اشاره به اینکه در تلاش برای تهیه طرح تفضیلی شهر هستیم می افزاید: براساس قانون شهرداری ها خیابان های 6 و8 متری پیاده رو ندارند اما ممکن است با توجه به ظرفیت شهر ونگاه کارشناسان در زمان تهیه نقشه تفضیلی، این خیابان تغییر ماهیت دهد وباید در نقشه تفضلی آن را دید ودر حال حاضر متناسب با شرایط  ونقشه های فعلی اقدامات لازم برای آن انجام می شود.

  رئیس شورای شهر تیتکانلو در خصوص مخالفت شهرداری با ساخت پل وتاکید براستفاده از پل متحرک برای  اهالی دارای خودرو می افزاید :  اگر اعلام شده پل ساخته نشود براساس قانون  شهرداری است ودر اجرای قانون این شهر با سایر شهرهای کشور تفاوتی ندارد .

اقدامات لازم برای جلوگیری از دوباره کاری انجام شده است

 محمدی می گوید: پروژه هایی از جمله همین خیابان با 6 ماه تاخیر آغاز شد آنهم برای انجام تمام استعلامات، تا دوباره کاری نشود .

وی تصرح می کند: برای این خیابان هم در خواست ها به دستگاه های خدمات رسان داده شود وآب وفاضلاب همه لوله وانشعابات و حتی انشعابات فرعی را عوض کرد سپس پروژه زیر سازی آغاز شد.

 وی خاطرنشان می کند: اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسفالت شکافی وتخریب را انجام داده ایم اما اگر نظر دستگاه خدمات رسانی عوض شود دست ما نیست.

وی تصریح می کند : براساس اعتباراتی که اختصاص می یابد پروژه ها آغاز می شود ودر حال حاضر چند خیابان شهر از جمله، شهید کلاهدوز واسدی ... نیز در دست اجرا است که بعضی سال گذشته زیر سازی، امسال آسفالت وبعضی امسال زیر سازی می شود.

انتهای پیام/

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک