پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۵:۳۳ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۵:۵۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۴۳۴۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۲۲ - ساعت ۱۲:۱۰

اردوغان عبدالله گل را بزدل و خائن خواند

رجب طیب اردوغان با عصبانیت و به طور اهانت آمیز به انتقاد عبدالله گل رئیس جمهور سابق ترکیه واکنش نشان داد و او را به طور غیر مستقیم خائن و بزدل توصیف کرد.
اردوغان عبدالله گل را بزدل و خائن خواند,
 
به گزارش اترک نیوز به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز»، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، در واکنش به توصیه عبدالله گل از اعضای ارشد حزب حاکم عدالت و توسعه و رئیس جمهور پیشین- در خصوص لزوم تغییر سیاست کشورش در قبال منطقه - به شدت و به صورت اهانت آمیز از وی انتقاد کرد.
بر اساس این گزارش، اردوغان در واکنش به عبدالله گل با عصبانیت و به شدت از وی انتقاد کرد، به گونه ای که این انتقاد وی اهانت آمیز بود.
 
اردوغان با رد توصیه عبدالله گل به طور غیر مستقیم او را «بزدل و خائن» توصیف کرد و گفت: «خائنان، بزدلان، افراد متردد و کسانی را که در جهان سیاست بر منافع شخصی خود پافشاری می کنند پشت سر گذاشتیم و مسیر سیاسی خود را بدون تغییر کامل کردیم، اما آنها امروز خارج از عرصه سیاست هستند.»
 
رئیس جمهور سابق ترکیه از سیاست خارجی کشورش انتقاد و تاکید کرده بود آنکارا باید در سیاست خود در قبال خاورمیانه بازنگری کند و دیدگاه های واقع بینانه تری در پیش گیرد. این انتقاد وی سبب رویارویی سخت وی با اردوغان شد.
گل در یک مراسم افطاری با حضور رئیس جمهور کنونی تاکید کرده بود: «به صراحت باید بگویم که تصور می کنم نیازمند بازنگری در سیاست خارجی خود در قبال خاورمیانه و کشورهای عربی هستیم، به گونه ای که واقع بینانه تر باشد.»
 
عبدالله گل همچنین تاکید کرده بود ترکیه باید روابط خود را با کشورهای خاورمیانه، شمال آفریقا از جمله مصر و لیبی تقویت کند و جایگاه خود را به دست آورد. رویارویی فلسطینی- اسرائیلی همچنان نیازمند حل و فصل است و صلح دائم در خاورمیانه هنوز برقرار نشده است. بسیار غم انگیز است که کشورهای اسلامی امروز با یکدیگر در تقابل و جنگ هستند. تصور می کنم که ترکیه در این خصوص باید این کشورها را کمک کند.»
 
 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک