پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۴۳۵۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۲۳ - ساعت ۱۰:۴۹

پیام تند اردن به هواداران مقاومت و دوستداران ایران

دادستانی کل اردن در اقدامی ناگهانی و حیرت‌آور، "جهاد المحیسن" نویسنده و روزنامه‌نگار حامی مقاومت و از چهره‌های فرهنگی اردن را به اتهام "زبان‌درازی و تلاش برای تضعیف نظام" این کشور بازداشت کرد.
پیام تند اردن به هواداران مقاومت و دوستداران ایران,
به گزارش اترک نیوز به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم المحیسن که به تازگی به مذهب اهل بیت (ع) گرویده، قبل از شیعه شدن، ریاست مرکز مطالعات اردن را به عهده داشت و همزمان با اعلان تشیع شدن خود، از سمتش برکنار و روز گذشته پس از بازگشت از لبنان در فرودگاه اردن بازداشت شد.
به نوشته رای الیوم، این اقدام به مثابه اتخاذ موضعی تند در قبال متحدان ایران در منطقه محسوب می شود و این اتهامات نیز در صورت اثبات، به مرگ وی منجر خواهد شد.
از سوی دیگر، این اقدام همزمان با گردهمایی شماری از اردنی های عضو "جمعیت اردنی های حامی مقاومت" در شهر مأدبا و با حضور سفیر ایران صورت می گیرد که ناظران آن را با اتهام المحیسن و مرحله اتخاذ تدابیر شدیدعلیه فعلان هوادار راه مقاومت ایران، مرتبط می دانند.
در همین حال، کمیته مرکزی سازمان بازنشستگان نظامی اردن، هرگونه ارتباط خود با گردهمایی های متعددی که اخیرا با حضور سفیر ایران در اردن و با نام فعالان این سازمان برگزار می شود، منتفی دانست.
این درحالی است که سفیر ایران در اردن در حضور جمعیت اردنی حمایت از مقاومت دو فعالیت فرهنگی؛ یکی در حمایت از قدس و دیگری مشورتی را در شهر مادبا ساماندهی کرد.
در پی پخش گزارش های مغرضانه از سوی رسانه های ضد ایرانی و مخالف با محور مقاومت، این گردهمایی ها، جنجال گسترده ای در شبکه های اجتماعی محلی اردن به پا کرد و اظهارنظرهای متفاوتی درباره آن صورت گرفت.
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک