پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۶:۲۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۴:۵۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۴۳۵۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۲۳ - ساعت ۱۲:۳۲

پس از توافق، باید نگران نفت باشیم؟

هرگونه توافق هسته ای میان ایران کشورهای غربی با نبردی سخت و احتمالا طولانی در واشنگتن روبرو خواهد بود و همین مسئله ورود نفت ایران به بازار را به تاخیر خواهد انداخت.
پس از توافق، باید نگران نفت باشیم؟,
به گزارش اترک نیوز به نقل از سی ان بی سی، ایران در آستانه توافقی قرار دارد که برنامه هسته ای تهران را محدود می کند و در ازای آن تحریم های اقتصادی علیه این کشور را لغو می کند. بر اساس اعلام رسمی اتحادیه اروپا، این توافق امروز سه شنبه اعلام خواهد شد.
 
گرگ والیر، استراتژیست سیاسی ارشد در مرکز تحقیقات پوتوماک گفت: «کسانی که گمان می کنند نفت ایرانی تا پایان سال جاری میلادی در بازار خواهد بود، چندان مطمئن نباشند، دلیل اصلی این امر کنگره است.»
 
دان کلیفتون، مدیر مرکز تحقیقات سیاسی در استراتگز نیز موافق است که کنگره تلاش خود برای ممانعت از اجرای این توافق خواهد شد اما به عقیده وی، این توافق نهایتا تصویب خواهد شد.
 
کنگره 60 روز برای بازبینی این توافق فرصت دارد اما برای چند هفته تا پایان سپتامبر کنگره برای تنفس می رود این روند به تاخیر می افتد. این بازه زمانی ممکن است به مخالفان فرصت دهد که موضع خود را تشدید کنند.
 
کلیفتون در ادامه افزود: «با این حال کنگره برای جلب رضایت اعضای دموکرات به منظور گذر از وتوی رئیس جمهوری، با مشکل روبرو خواهد شد.»
 
ایران اعلام کرده که می تواند روزانه یک میلیون بشکه نفت به بازار جهانی بازگرداند. اما تحلیل گران معتقدند این امر بدون سرمایه گذاری خارجی دشوار خواهد بود.
 
تحلیل گران در مورد میزان نفتی که ایران سریعا وارد بازار جهانی خواهد کرد، اختلاف نظر دارند. برخی می گویند ماه ها طول می کشد تا روزانه 300 هزار بشکه به بازار برگردد و برخی از افزایش صادرات تا 500 هزار بشکه در روز بعد از شش ماه خبر می دهند.
 
این در حالی است که بر اساس گزارش رویترز قیمت نفت در آستانه اعلام توافق نهایی با کاهش روبرو شد. روز سه شنبه قیمت آتی نفت برنت با افتی 61 سنتی به 57 دلار 24 سنت در هر بشکه رسید. نفت آمریکا نیز با ارزش 51 دلار و 48 سنت در هر بشکه معامله شد که این رقم افتی 72 سنتی را نشان می دهد.
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک