دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۳:۴۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۸:۱۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۴۳۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۲۴ - ساعت ۱۴:۲۹

فابیوس بزودی به ایران سفر می‌کند

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه، پس از توافق تاریخی تهران و قدرت‌های جهانی بر سر برنامه هسته ای ایران، از قصد خود برای سفر به ایران خبر داد.
فابیوس بزودی به ایران سفر می‌کند,

به گزارش اترک نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه از پاریس، فابیوس اعلام کرد که روز سه شنبه بار دیگر توسط محمد جواد ظریف، همتای ایرانی خود برای سفر به ایران دعوت شده است.

وزیر امور خارجه فرانسه در گفت‌وگو با رادیو Europe1 گفت: وی (ظریف) پیشتر مرا دعوت کرده بود که من نپذیرفته بودم. من به او گفتم به ایران می روم، پس خواهم رفت.

وی مشخص نکرد که این دیدار در چه تاریخی صورت خواهد گرفت اما ممکن است وی نخستین مقام ارشد اروپایی باشد که در پی توافق هسته ای دیروز سه شنبه، به ایران سفر می کند.

فابیوس همچنین از «فرصت مهمی» سخن گفت که ادغام مجدد ایران در جامعه جهانی را برای شرکت های فرانسوی فراهم می کند.

وی افزود: «تجارت اهمیت بسیاری دارد و امکان رشد را فراهم می کند. این برای ایرانیان مهم است و برای ما نیز بسیار اهمیت دارد.»

وی تاکید کرد: زمانی که رئیس جمهوری (فرانسوآ اولاند) و من تصمیم راهبردی خود را اتخاذ کردیم این تصمیم را به دلایل تجاری نگرفتیم. 

وی از مواضع سختگیرانه فرانسه در جریان مذاکرات نیز دفاع کرد و مدعی شد که «ما می خواستیم از اشاعه هسته ای ممانعت به عمل آوریم و می دانستیم که اگر به توافقی بسیار مستحکم برسیم، می توانیم مانع اشاعه (هسته ای) شویم.»

جمهوری اسلامی اسلامی ایران بارها اعلام کرده که برنامه هسته ای ایران صلح آمیز است و مقاصد علمی و اقتصادی دارد.
 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک