دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۳:۴۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۸:۱۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۴۳۶۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۲۵ - ساعت ۹:۵۷

وعده اوباما به ریاض و ابوظبی پس از توافق هسته‌ای

رییس جمهوری آمریکا در تماس با شاه عربستان سعودی و ولی عهد ابوظبی بر حمایت از شرکای خود در حوزه خلیج فارس تاکید کرد.
وعده اوباما به ریاض و ابوظبی پس از توافق هسته‌ای,

به گزارش اترک نیوز به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، "باراک اوباما" رییس جمهوری آمریکا در تماس با سلمان بن عبدالعزیز شاه عربستان و محمد بن زاید آل نهیان ولی عهد ابوظبی بر مسالمت آمیز بودن برنامه هسته ای ایران پس از امضای توافق توسط تهران و گروه 1+5 تاکید کرد.

کاخ سفید صبح روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای از تماس جداگانه باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا، با مقامهای این دو کشورعربی و تاکید وی بر حمایت از آنان خبر داد.

اوباما ، آنان را دوستان خود در منطقه توصیف و بر حمایت از توان دفاعی آنان و همکاری با این دو کشور برای حل مشکلات به وجود آمده از سوی ایران تاکید کرد. اوباما در این تماس، تحولات اخیر یمن را نیز بررسی کرد.

گفتنی است ایران و گروه 1+5 روز سه شنبه، 23 تیرماه، پس از بیش از 10 سال از مذاکرات پراکنده درباره برنامه هسته ای، به توافق رسیدند.ایران و کشورهای 1+5 در وین پایتخت اتریش با دستیابی به توافق هسته ای، بیانیه توافق را منتشر کردند.

بر اساس این توافق، ایران اجازه ادامه غنی سازی اورانیوم در مقادیر محدود و استفاده از سانتریفیوژ برای اهداف علمی و پژوهشی را دارد.

بنابر این توافق که متن کامل آن هنوز اعلام نشده، در صورت نقض مقررات از سوی ایران، تحریمها طی 65 روز دوباره اعمال خواهد شد و همچنین در صورت نقض مقررات از سوی طرف مقابل ایران نیز اقدامات خود را متوقف و به وضعیت گذشته باز خواهد گشت.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک