شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۳۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۸:۱۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۱۶ - اذان مغرب:۱۷:۰۲:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۴۳۸۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۴/۲۸ - ساعت ۱۸:۵۶

سفر هیئت بزرگ تجاری آلمانی به تهران

هیئت بزرگ تجاری آلمانی به سرپرستی زیگمار گابریل، وزیر اقتصاد این کشور، روز یکشنبه ۲۸ تیر و پنج روز پس از اعلام توافق اتمی ایران و گروه ۱+۵، به تهران سفر می‌کند.
سفر هیئت بزرگ تجاری آلمانی به تهران,

به گزارش اترک نیوز به نقل از فرارو، وزیر اقتصاد آلمان قرار است با رئیس جمهور و وزیران نفت، صنعت و تجارت، اقتصاد و خارجه و همچنین رئیس بانک مرکزی ایران دیدار کند.

این نخستین هیئت اقتصادی اروپایی است که پس از توافق اتمی ایران و گروه ۱+۵ به تهران سفر می‌کند.

شماری از مدیران شرکت‌های دایملر، مرسدس بنز، فولکس واگن، زیمنس و همچنین فدراسیون صنعت و تجارت آلمان از جمله اعضای این هیئت هستند.

بر پایه گزارش سالانه گمرک ایران، آلمان در سال ۹۲ بیش از ۳۳۵ میلیون دلار واردات و حدود دو و نیم میلیارد دلار صادرات به ایران داشته‌است.

همچنین براساس آخرین گزارش ماهانه گمرک ایران، آمار واردات آلمان از ایران در سه‌ماهه اول امسال بیش از ۶۵ میلیون دلار و صادرات این کشور به ایران، طی سه‌ماهه اول امسال، بیش از ۴۴۱ میلیون دلار بوده‌است.

با این حال فدراسیون صنعت و تجارت آلمان ابراز امیدواری کرده که صادرات این کشور به ایران در سه یا چهار سال آینده به بیش از ۱۰ میلیارد یورو افزایش یابد.

ایران در اردیبهشت ماه رسماً به شرکت‌های آلمانی پیشنهاد سرمایه‌گذاری در طرح توسعه فازهای پارس جنوبی و انتقال گاز آن به اروپا را ارائه کرده بود.

در پی اعلام توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، شرکت‌های اروپایی به ویژه آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی و بریتانیایی برنامه‌هایی برای اعزام هیئت‌های اقتصادی جهت ارزیابی وضعیت و آمادگی برای بازگشت پس از رفع تحریم‌ها اعلام کرده‌اند.

در همین حال سباستین کورتز، وزیر امور خارجه اتریش، روز شنبه خبر داد که رئیس جمهوری این کشور سپتامبر سال جاری به تهران سفر خواهد کرد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک