چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۷/۱۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۴۵:۰۹ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۴۳ - اذان مغرب:۲۰:۲۲:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۴۴۰۶۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۰۱ - ساعت ۱۰:۱

فاروج رکوردار بیشترین خرید گندم و جو در استان

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان فاروج گفت: بیشترین خرید گندم وجو از کشاورزان در مقایسه با خرید افزون بر12 هزار تنی درسطح استان مربوط به شهرستان فاروج است.
 فاروج رکوردار بیشترین خرید گندم و جو در استان ,

به گزارش اترک نیوز به نقل از پایگاه خبری فاروج، احمد کنعانی اظهار داشت: سه شرکت تعاونی تولید چری، نجف آباد وتیتکانلو، عاملان خرید جو تولیدی کشاورزان بودند.

وی افزود: این شرکت ها 3هزارو 300 تن جو از کشاورزان خریداری کردند.

وی گفت: در حوزه گندم هم علاوه برسیلو 25 هزار تنی  دو شرکت تعاونی تولید مایوان ومرغزار عامل خرید گندم کشاورزان بودند که شرکت های تعاونی 3هزار و200 تن گندم خریداری کردند.

کنعانی گفت: 10 هزار تن هم از سوی متولیان سیلوی شهرستان خریداری شده است که با احتساب 3هزار و200تن گندم خریداری شده از سوی شرکت های تعاونی تولید، رقم خرید گندم در شهرستان به افزون بر 16 هزار تن می رسد.

وی یادآورشد: این رقم بدون احتساب 3 هزار تن گندم بذری تولید شده شهرستان است.

 کنعنانی با اشاره به اینکه، سطح زیر کشت گندم آبی شهرستان 5 هزارو 500 هکتار با عملکرد متوسط 4 هزار کیلوگرم در هکتاربوده افزود:  سطح زیر کشت گندم دیم شهرستان، 11هزارو صد هکتار با عملکرد هزارو صد کیلو گرم و پیش بینی کل میزان تولید گندم  شهرستان  در سال زراعی 93 و94،   حدود 34 هزارو 210 تن بود که پس از کسر مصرف خوراکی وبذور خود مصرفی  ومزارع تکثیر بذری حدود 25 هزار تن مازاد برای خرید تضمینی باقی می ماند.

وی مجموع سطح زیر کشت جو آبی شهرستان را،   3 هزا و600 هکتار با عملکرد 3 هزار و600 کیلوگرم در هکتار و سطح زیر کشت  جو دیم شهرستان، 2هزار و950 هکتار با عملکرد 800 کیلوگرم  در هکتار عنوان کرد وگفت:  پیش بینی برداشت از سطح زیر کشت جو دیم وآبی شهرستان، 15 هزار و320 تن بود  که پس از کسر مصرف خوراک دام وبذور خود مصرفی  3 هزار تن مازاد خرید تضمینی باید می شد.

بنا به گفته، مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان شمالی، از ابتدای اجرای طرح خرید تضمینی گندم و جو از کشاورزان افزون بر 11 هزار تن محصول در استان خریداری شده که از این رقم چهار هزار و 994 تن گندم و 6 هزار و 276 تن جو بوده است وکار خرید این محصولات را 8 مرکز خرید جو و 6 مرکز خرید گندم در شهرستان های اسفراین، شیروان، فاروج، جاجرم و مانه و سملقان  انجام داده اند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک