پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۵:۳۳ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۵:۵۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۴۴۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۰۳ - ساعت ۹:۵۵

حمله ترکیه به مواضع داعش و پ ک ک

به گزارش رسانه‌های محلی در ترکیه، جنگنده‌های این کشور برای دومین شب متوالی مواضع گروه داعش را در خاک سوریه بمباران کرده اند.
حمله ترکیه به مواضع داعش و پ ک ک,

به گزارش اترک نیوز به نقل از فرارو ، جنگنده‌های ترکیه با پرواز از یک پایگاه هوایی در جنوب شرقی این کشور همچنین مواضع شبه‌نظامیان "حزب کارگران کردستان" (پ ‌ک ‌ک) در شمال عراق را هدف قرار داده اند.

در صورت تایید این حملات هوایی از سوی مقام‌های رسمی در آنکارا، این نخستین بار است که ترکیه در دو سال اخیر حمله‌ای تمام عیار به نیروهای حزب کارگران کردستان در خاک عراق می‌کند.

دولت ترکیه و حزب کارگران کردستان در سال ۲۰۱۳ پیمان صلح امضا کردند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منابع محلی گزارش می‌دهد که جت‌های جنگنده ترکیه در این حملات، پایگاه‌های آموزشی، پناهگاه‌ها و تاسیسات پدافند هوایی حزب کارگران کردستان را در شمال عراق بمباران کردند.

بختیار دوغان سخنگوی حزب کارگران کردستان به خبرگزاری فرانسه گفته است: "جنگنده‌های ترکیه جمعه شب ساعت ۱۱ به وقت محلی، بمباران مواضع ما در نزدیکی مرز را آغاز کردند و این حملات با آتش سنگین توپخانه زمینی همراه شد."

به گفته دوغان، در این حملات ترکیه مناطق کوهستانی در شمال استان دهوک که بخشی از خاک اقلیم خودمختار کردستان عراق است بمباران شد.

تنش در روابط کردها و دولت ترکیه در پی حمله انتحاری داعش به یک گردهمایی جوانان در جنوب شرقی ترکیه بالا گرفته است.

در این حمله که دوشنبه قبل صورت گرفت ۳۲ نفر کشته شدند و گروه‌های کرد، دولت ترکیه را به سستی در مقابله با داعش متهم می‌کنند.

حزب کارگران کردستان روز چهارشنبه مسئولیت کشتن دو مامور پلیس ترکیه در شهر اورفه واقع در نزدیکی مرز سوریه را به عهده گرفت.

در حمله ای دیگر، شبه‌نظامیان "پ ک ک" در شهر بسمل در استان دیاربکر ترکیه، هفت مامور پلیس را با پرتاب بمبی کوچک به پایگاه آنها مجروح کردند.

نیروهای حزب کارگران کردستان همچنین در شهر شمدینلی از استان حکاری، در مجاورت مرز ایران و عراق، یک خودروی ماموران پلیس ترکیه را با پرتاب بمبی کوچک هدف قرار دادند.

حملات هوایی ترکیه به مواضع داعش در پی کشته شدن یک سرباز این کشور به دست شبه‌نظامیان داعش آغاز شد.

سه جنگنده اف-۱۶ ترکیه روز جمعه مواضع داعش از جمله مراکز فرماندهی آنها را در خاک سوریه هدف قرار دادند. سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید در این حملات ۹ شبه‌نظامی داعش کشته شده‌اند.

دولت ترکیه همچنین روز جمعه اعلام کرد که به آمریکا اجازه داده تا از پایگاه هوایی اینجرلیک برای حمله به گروه داعش استفاده کند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک