چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۵:۳۳ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۵:۵۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۴۴۴۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۵/۰۷ - ساعت ۱۱:۰

همایش میلیاردی از جیب کارگران

یکی از مقام های ارشد وزارت کار طبق دستوری به تمام شرکت های زیرمجموعه تامین اجتماعی، از آنها خواسته است با همکاری یک روزنامه خاص اقتصادی که عنوان پرتیراژترین روزنامه اقتصادی کشور را به خود داده است، در این همایش شرکت کنند!

به گزارش اترک نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا نخستین نمایشگاه “تامین اجتماعی، سرمایه گذاری و توسعه پایدار” به مدت سه روز در ماه جاری برگزار خواهد شد.

این در حالی ست که یکی از مقام های ارشد وزارت کار طبق دستوری به تمام شرکت های زیرمجموعه تامین اجتماعی، از آنها خواسته است با همکاری یک روزنامه خاص اقتصادی که عنوان پرتیراژترین روزنامه اقتصادی کشور را به خود داده است، در این همایش شرکت کنند!

در این دستور کتبی، شماره حساب نشریه مذکور نیز قید شده و درخواست شده تا پول همایش و نمایشگاه به این نشریه پرداخت شود.

فضای نمایشگاه 4هزار مترمربع است که برای هرمتر مربع آن 500 هزار تومان درنظر گرفته شده است. با حسابی سرانگشتی رقم میلیارد تومانی می شود که از جیب بازنشستگان برای این نمایشگاه هزینه خواهد شد. قابل ذکر است که نمایشگاه صرفا برای افرادی خاص درنظرگرفته شده و ورود بازنشستگان تامین اجتماعی که از سهامداران تامین اجتماعی هستند، ممنوع است!


این در حالی است که در ماه گذشته سازمان تامین اجتماعی با صدور بخشنامه ای از کارفرمایان و کارآفرینان خواست تا حق خانواری را که پیش از این به کارگر پرداخت می شد، پس از این به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود. حال سازمانی که با دست درازی به جیب کارگران می خواست کمبود مالی خود را جبران کند، در همایشی که هدف و دستاوردهای آن مبهم است، مبالغی هنگفت را هزینه می کند!


اعتبار و وجهه سازمان تامین اجتماعی در دولت گذشته به واسطه حضور یکی از افراد بدنام در راس آن و تخلفات گسترده صورت گرفته به شدت خدشه دار شد. خدشه ای که انتظار می رفت با تغییر شرایط دولت، این سازمان در صدد تطهیر و جبران آن برآید. اما گویا سنت ناپاکی که از زمان (س. م) بر آن وارد شد، در این سازمان نهادینه شده و این روزها خبرهای ناخوشایند از این سازمان، رویه شده است. خاطره فساد در این سازمان برای اقتصاد کشورمان کابوس سقوط است که باید برای دولت جدید زنهاری باشد.


این که چرا پشت پرده برگزاری این همایش یکی از مقامات ارشد وزارت کار است، و چرا هزینه میلیاردی می شود آن هم برای واریز به حساب یک روزنامه اقتصادی خاص،سوالی است که نهادهای نظارتی باید به افکار عمومی پاسخ دهند.در پایان ذکر این نکته ضروری است که بر اساس رسالت مطبوعاتی این گزارش زنگ خطری است که اتفاقات گذشته در این سازمان تکرار نشود.

 

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک