پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۸/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۵:۳۳ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۵:۵۷

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۴۶۶۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۰۲ - ساعت ۱۰:۱۷

واکنش ها به مصاحبه ابتکار با بی بی سی

صدور مجوز خبرنگاران ایران براي خبرنگاران رسانه دولتي بي بي سي، از همان ابتدا حاشيه ساز بود. اين حواشي با مصاحبه معاون رئيس جمهور با خبرنگار بي بي سي بيشتر شد.
  واکنش ها به مصاحبه ابتکار با بي بي سي,

معصومه ابتکار، رئيس سازمان محيط زيست و معاون رئيس جمهور دوشنبه اين هفته در اتفاقي نادر طي اين سال ها با شبکه بي بي سي گفتگو کرد. او در اين مصاحبه به مسائل منطقه اي پرداخته بود و در خصوص تصويب برجام توافق را اهرمي در اختيار اصلاح طلبان مقابل ساير گروه هاي سياسي دانسته بود و گفته بود: «تصويب برجام موجب قدرت گرفتن جناح اصلاح طلب در ايران است.» اين گفتگو در مطبوعات بازتاب داشت و 2 روزنامه کيهان و وطن امروز با تيترهاي «توافق برد برد همين بود؟» و « دکان توافق » در تيتر يک خود به اين خبر، مدعي استفاده جناحي طيف دولت از توافق هسته اي شدند.اين سخنان موجب شد تا تعدادي از چهره هاي سياسي واکنش نشان دهند. به عنوان نمونه جوکار، نماينده يزد در مجلس در گفتگو با فارس با بيان اين که هيچ حزب،  گروه و جناح سياسي حق مصادره دانش هسته اي و يا رسيدن به توافق را به نفع خود ندارد، خاطرنشان کرد: اينکه از دستاوردهاي ملي، به نفع جرياني خاص بهره برداري شود و جرياني خود را پيروز ميدان بداند صحيح نيست، چرا که فناوري هسته اي و دستاوردهاي آن متعلق به کشور، ملت و نظام است و مصادره آن از سوي برخي اشخاص، گروه هاي سياسي براي انتخابات آينده پيامد خوبي را در پي نخواهد داشت. وي همچنين به منع شدن مسئولان از مصاحبه با رسانه هاي معاند اشاره و تصريح کرد: رسانه هاي بيگانه از جمله بي بي سي همواره منشاء اختلاف افکني و در جبهه معاند با مردم و انقلاب اسلامي ايران هستند که شايسته نيست مسئولان با اين رسانه ها مصاحبه داشته باشند. در اين ميان سايت فرهنگ نيوز با اشاره به تاييد بي اعتمادي به بي بي سي نوشت: در بخشي از اين مصاحبه ابتکار در پاسخ به سوالي درباره مزيت هاي توافق براي گروه هاي داخلي و برخورد گروه ها با آن گفته که توافق به مانند اهرمي باعث ارتقاي ميانه روها و اصلاح طلباني مانند حسن روحاني در ميان ديگر گروه ها مي شود. اما بي‌بي سي در بخش نوشتاري مصاحبه به اصلاح طلبان اشاره کرده و ميانه روها را از متن صحبت ها حذف کرده است. گفتگوي ابتکار با بي بي سي در حالي انجام شده است که پيشتر وزير ارشاد تأکيد کرده بود که مديران دولتي از مصاحبه با بي بي سي منع شده اند. جنتي همچنين تأکيد کرده بود بي بي سي را به حال خود رها نمي کنيم. بر اساس مجوزي که وزارت ارشاد به اين رسانه دولتي انگليس داده بود، اين رسانه براي مدت محدود خبرنگاراني را براي تهيه مستندي درباره موضوع هسته اي به ايران فرستاده بود.

منبع:سردبیر

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک