دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۵:۰۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۲۰:۰۰:۰۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس فرهنگی | کد خبر: ۴۶۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۰۵ - ساعت ۹:۴۵

بانوان خرقی با زیور آلاتشان در ساخت ضریح امامزاده روستا مشارکت دارند

بانوان خرقی در همایشی که روز گذشته در بنای نیمه کاره امامزاده روستا برگزار شد ودر پی در خواست اعضای هیئت امنا، در همان نشست مشارکتشان را برای تامین طلای مورد نیاز ضریح بنای امامزاده آغاز کردند.
بانوان خرقی با زیور آلاتشان در ساخت ضریح امامزاده روستا مشارکت دارند,

به گزارش اترک نیوز به نقل از  پایگاه خبری فاروج، ظرف یک ماه، طلای مورد نیاز برای ضریح بنای امامزاده عبدالرحمان خرق باید به هنرمندان اصفهانی طرف قرارداد ساخت، ارائه شود.

بانوان خرقی، در پاسخ به مطالبه هیئت امنا برای واگذاری تامین این بخش از نیاز ضریح به بانوان، با خارج کردن گوشواره از گوش وانگشتر از دست، آمادگی خود را برای تامین طلای مورد نیاز اعلام کردند.

ساخت بنای امامزاده عبدالرحمان خرق از سال 90 آغاز شده است وتاکنون 9 میلیارد ریال برای ساخت آن هزینه شده که از این مقدار، 7 میلیارد ریال از سوی خیّران ومردم تامین شده است.

28 نفر از خیّران کمک هایی افزون بر 100 میلیون ریال داشته اند.

آستان با شکوه این امامزاده عبدالرحمن (علیه السلام) در قلب روستای خرق و در میان گلزار شهدای این روستا در 59کیلومتری جنوب غربی شهر فاروج واقع شده است.

در صحن بقعه علماء و خطباء زیادی دفن شده اند که من جمله آنان مرحوم حاج شیخ عبدالعلی حیدرزاده فرزند مرحوم ملاحیدر، متوفای 1346هـ.ش است که از خطاطان قرآن کریم و نیز از معلمان قرآن بوده است. همچنین قبر ملامحمد ابراهیم نژاد فرزند ملامحمد ، متوفای 1335هـ.ش که 50 سال به تعلیم قرآن در این روستا اشتغال داشت قرار دارد. نیز قبر مرحوم حاج ملاعلی معینی فرزند نقل علی، متوفای 1264هـ.ق که از اساتید قرآن بود و قبر حاج ملاغلام حسن مدرسی و مرحوم حاج سیدحیدر رحمانی و حاج ملامحمد حسین بهرام زاده از دیگر مدفونین در صحن امامزاده است این بقعه دارای موقوفاتی جهت تعمیرات امامزاده است که از جمله آن باغ گردو و باغ میوه موجود در همین روستا است.

 در کتاب تاریخ جامع قوچان(ص443-444): امامزاده عبدالرحمن (علیه السلام) را فرزند بلافصل امام هفتم (علیه السلام) وبرادر امام رضا (علیه السلام) معرفی شده است.

farooj

 

 

farooj

 

 

farooj

 

farooj

farooj

farooj

farooj

farooj

farooj

farooj

farooj

 

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


نظرات شما
sasan | 1394/06/05
1
1
900 میلیون هزینه کردن؟!!!! با این پول میشد چقدر انسان نیازمند رو مشکلاتشون رو حل کرد یا برای جوونای بیکار همون منطقه شغل ایجاد کرد...
نام :
ایمیل
نظر
با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک