یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۲:۵۱ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۴۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۹:۲۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۴۶۹۰۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۰۷ - ساعت ۱۱:۶

ایران، مقام آمریکایی را به سرزمین اشغالی کشاند

نخست وزیر صهیونیست‌ها همچنان امید دارد که کنگره آمریکا به توافق هسته‌ای رای منفی بدهد. لابی صهیونیست‌ها(ایپک) و گروه‌های زیرمجموعه‌اش گفته اند که ۲۰ میلیون دلار صرف تبلیغات علیه توافق خواهند کرد.
ایران، مقام آمریکایی را به سرزمین اشغالی کشاند,

به گزارش اترک نیوز به نقل از سرویس سیاسی جام نیوز، دولت آمریکا اعلام کرده است که یک مقام ارشد وزارت خزانه داری‌اش را برای گفتگو درباره ایران به سرزمین اشغالی می‌فرستد.

"آدام زوبین" معاون وزیر خزانه داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی، قرار است روز جمعه (۲۸ اوت) به سرزمین اشغالی سفر کند. این اولین سفر یک مقام ارشد خزانه داری آمریکا که بر اجرای تحریم‌های ایران نظارت دارد به سرزمین اشغالی خواهد بود.

بی بی سی با اعلام این خبر نوشته است: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، به شدت با توافق هسته‌ای ایران مخالف است و آن را برای منافع اسرائیل خطرناک می داند. این در حالیست که دولت آقای اوباما توافق هسته‌ای را به سود منافع آمریکا و اسرائیل می داند.

 

معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی

بنا بر بیانیه وزارت خزانه داری، معاون امنیتی این وزارتخانه، در جریان سفر خود بر "تعهد آمریکا به افزایش همکاری با اسرائیل برای مقابله با حمایت ایران از تروریسم و فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در منطقه" تاکید خواهد کرد.

آمریکا و رژیم اشغالگر قدس، گروه های مقاومت حزب الله لبنان و حماس را تروریستی می دانند. اما ایران این گروه ها را بخشی از "جبهه مقاومت مردمی" در برابر آمریکا و اسرائیل می خواند.

 

 

به نوشته رسانه دولتی انگلیس، قرار است فرستاده دولت آمریکا با دستیاران ارشد نتانیاهو از جمله یوسی کوهن، مشاور امنیت ملی نخست وزیر و نیز یوال اشتاینتیز، وزیر انرژی گفتگو کند.

از زمان امضای توافق هسته‌ای ایران و 1+5، مقامات ارشد دولت آمریکا بارها به اسرائیل پیشنهاد همکاری‌های امنیتی و اطلاعاتی گسترده داده اند تا حمایت مهم ترین متحد منطقه‌ای خود را از توافق جلب کنند. اما مقامات رژیم صهیونیستی رسما این پیشنهادها را نپذیرفتند.

به نظر می رسد نخست وزیر صهیونیست‌ها همچنان امید داشته باشد که کنگره آمریکا به توافق هسته‌ای رای منفی بدهد. در این رابطه، لابی اسرائیل (ایپک) و گروه‌های زیرمجموعه‌اش گفته اند که ۲۰ میلیون دلار صرف تبلیغات علیه توافق خواهند کرد.

 

 

به نوشته بی بی سی، جمهوریخواهان سعی دارند این توافق را در کنگره شکست دهند. سناتور تد کروز و دونالد ترامپ، از نامزدهای جمهوریخواه در مرحله مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ روز پنجشنبه اعلام کردند که به زودی در واشنگتن، پایتخت آمریکا، تجمع اعتراض آمیزی علیه توافق هسته ای برگزار خواهند کرد.

این در حالیست که رهبران دموکرات ها در کنگره قاطعانه از توافق هسته ای حمایت می کنند. باراک اوباما طی یک توافق قبلی با کنگره - قانون بازبینی موافقتنامه اتمی ایران - متن موافقتنامه وین را به کنگره سپرده است. رای گیری در این مورد قرار است تا روز ۱۷ سپتامبر انجام شود.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک