پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۰:۰۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۰۴ - اذان مغرب:۱۷:۱۳:۰۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۴۶۹۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۰۸ - ساعت ۱۱:۲۳

افزایش ۱۰ درصدی قیمت نفت طی یک روز

در حاليکه طي دو ماه اخير شيب نزولي قيمت نفت تندتر شده بود روز پنج شنبه، ارزش طلاي سياه به يکباره صعود کرد. در پايان معاملات روز پنج شنبه هر بشکه نفت wti آمريکا با افزايش حدود 4 دلاري( معادل 10 درصد افزايش) به 42.56 دلار رسيد. نفت اوپک هم از 40.5 دلار در روز چهارشنبه به 42.37 دلار رسيد. همزمان، بهاي هر بشکه نفت خام برنت در بازار لندن نيز با 10.3 درصد افزايش، به 47 دلار و 56 سنت رسيد.
  افزايش 10 درصدي قيمت نفت طي يک روز,

به گزارش اترک نیوز به نقل از ايرنا اين بزرگترين رکورد افزايش بهاي نفت در يک روز از 12 مارس 2009 به اين سو است. در آن تاريخ، قيمت نفت در بازار آمريکا 11 درصد افزايش يافت. بهاي نفت به دلايل گوناگون، از جمله کاهش سرعت رشد اقتصاد چين، به پايين ترين حد خود در بيش از 6 سال اخير رسيده است. کارشناسان، افزايش قيمت کنوني نفت را به انتشار آمار رشد شاخص بازار اصلي بورس چين و افزايش رشد اقتصاد آمريکا نسبت به آنچه پيش بيني مي شد مربوط مي دانند و انتظار ندارند اين افزايش بها، روندي درازمدت داشته باشد. روز جمعه اما قيمت نفت برنت 39 سنت و قيمت نفت خام آمريکا 22 سنت کاهش يافت.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک