یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۲:۵۱ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۴۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۹:۲۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۴۷۲۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۱۴ - ساعت ۱۲:۵

یک هزار فریم استوری بورد در «محمد رسول الله(ص)»

طراح استوري بورد فيلم «محمدرسول الله(ص)» بيان کرد نزديک به يک هزار فريم استوري بورد براي اين اثر سينمايي طراحي شد.
يک هزار فريم استوري بورد در «محمد رسول الله(ص)»,

به گزارش اترک نیوز، شهرام عظيمي طراح استوري بورد فيلم سينمايي «محمد رسول الله (ص)» به کارگرداني مجيد مجيدي که اين روزها در سينماهاي ايران روي پرده است در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اسفند سال ۸۹، رضا معتمدي مشاور جلوه هاي ويژه اين فيلم با من تماس گرفت و بعد از آن يک قرار با او و مجيد مجيدي کارگردان گذاشتيم و در طول اين جلسه به اين نتيجه رسيديم که طرح هاي استوري بورد «محمد رسول الله (ص)» را من آماده کنم.

وي با اشاره به اينکه پيش از حضور او در اين پروژه آرش رادکيا يک سکانس از فيلم را به صورت استوري بورد طراحي کرده بود، ادامه داد: چند جلسه با مجيد مجيدي و رضا معتمدي برگزار کرديم تا فضا و کليات داستان براي من شرح داده شود. مساله مهم در طراحي استوري بورد فيلم «محمد رسول الله (ص)» اين بود که با توجه به اينکه جلوه هاي ويژه اين فيلم سينمايي توسط اسکات اندرسن در خارج از کشور انجام مي شد، طرح ها بايد به گونه اي آماده مي شد تا اين هنرمند در خارج از ايران بداند که کجا و چگونه از جلوه هاي ويژه استفاده کند.

اين هنرمند گرافيست با اشاره به همکاري با مدير فيلمبراري فيلم «محمد رسول الله» بيان کرد: طي جلساتي که با ويتوريا استورارو مدير فيلمبرداري فيلم «محمد رسول الله (ص)» داشتم نظرات او را گرفته و صحنه هاي فيلم را روي کاغذ طراحي کردم. براي فيلمبرداري برخي از سکانس ها که نيازمند جلوه هاي ويژه متعدد بود بايد قبل از شروع فيلمبرداري طراحي اين سکانس ها روي کاغذ انجام مي‌گرفت به همين دليل آنچه را در ذهن کارگردان و فيلمبردار بود روي کاغذ به تصوير مي کشيدم.

وي تاکيد کرد: استوري بوردها با جزئيات کامل طراحي و در نهايت تمام تصاوير براي اسکات اندرسن ارسال شد تا پيش نمايش لازم را در بخش جلوه هاي ويژه آماده کرده و به تهران ارسال کند.
عظيمي با اشاره به اينکه براي اجراي مسئوليتش به عسلويه سفر کرده است، بيان کرد: با بازديد از لوکيشن هاي اين منطقه استوري بورد سکانس هاي دريا و بيرون ريختن ماهي‌ها را طراحي و براي مدير جلوه هاي ويژه ارسال کردم.

وي بيان کرد: تمام همکاري من با پروژه سينمايي «محمد رسول الله (ص)» قبل از شروع فيلمبرداري بود و براي اين فيلم سينمايي نزديک به يک هزار فريم استوري بورد و کانسپت طراحي شد. البته يکي از مهمترين سکانس هايي که براي آن استوري بورد طراحي شده است، همان سکانس بيرون ريختن ماهي ها از دريا بود که زمان بسياري براي آن صرف شد.

عظيمي در پايان با اشاره به اهميت طراحي استوري بورد در فيلم سينمايي «محمد رسول الله(ص)» گفت: بخشي از عوامل اصلي اين فيلم هاليوودي بودند و هاليوودي ها به خصوص در فيلم هايي که نياز به جلوه هاي ويژه دارد از استوري بورد استفاده مي کنند به همين دليل ما هم براي طراحي سکانس هاي مختلف اين فيلم نياز به استوري بورد بوديم.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک