پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۰:۰۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۰۴ - اذان مغرب:۱۷:۱۳:۰۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اخبار ویژه | کد خبر: ۴۷۲۵۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۱۴ - ساعت ۱۲:۹

جزییات اعزام دانشجویان به عتبات عالیات

رئيس ستاد عمره دانشگاهيان با اشاره به استقبال دانشگاهيان از اعزام به عتبات عاليات، اظهار کرد: ظرفيت اوليه براي اعزام به عتبات عاليات 7000 نفر پيش‌بيني شده بود، اما با توجه به استقبال دانشجويان و ثبت‌نام بيش از 51 هزار و 500 نفر، سهميه به 10 هزار نفر افزايش يافت
جزييات اعزام دانشجويان به عتبات عاليات,

به گزارش اترک نیوز به نقل از ایسناحجت‌الاسلام سيد محمدرضا فقيهي با بيان اينکه پس از توقف حج عمره، برنامه‌ريزي ستاد در بخش عتبات عاليات متمرکز شده است، افزود: اکنون اعزام هر سه ماه يکبار برنامه‌ريزي شده است. اعزام دانشجويان به عتبات از 19 مردادماه آغاز شده و تا کنون 15 کاروان به صورت زميني و هوايي به عتبات اعزام شده‌اند.

رئيس ستاد عمره دانشگاهيان درمورد برنامه‌ها و تسهيلات اين ستاد براي اعزام زائرين توضيح داد:برنامه‌هاي ويژه‌اي براي زائرين در نجف و کربلا ديده شده که به مرور زمان ارتقا مي‌يابد. مهم‌ترين تسهيلاتي که ارائه مي شود در زمينه امور فرهنگي است براي مثال براي زائرين بسته فرهنگي قبل از سفر آماده شده و جلسه قبل از سفر نيز براي آن‌ها برگزار مي‌شود، همچنين روحاني زائران را همراهي مي‌کند و همه دانشجويان نيز بيمه مي‌شوند. از طرف ديگر مسابقاتي طراحي شده که در کربلا و نجف برگزار مي‌شود و جوايزي در اختيار برندگان قرار مي‌گيرد. زيارت آرامگاه حضرت حر نيز جزو برنامه‌ها است که کاروان هاي عادي به اين مکان اعزام نمي شوند.

فقيهي با تاکيد بر اينکه اعزام دانشجويان همه دانشگاه‌ها اعم از دولتي، غيردولتي و دانشگاه آزاد اسلامي بر عهده ستاد عمره دانشگاهيان است، درمورد اسکان دانشجويان گفت: هتل زائرين چه در نجف و چه در کربلا در مرکز است و دو هتل در کربلا و دو هتل در نجف براي اسکان زائرين دانشجويي در نظر گرفته شده است.

هماهنگي با برخي بانک‌ها براي اعطاي وام به دانشجويان

وي با بيان اينکه اعطاي وام به زائرين از ديگر تسهيلات مورد نظر است، اظهار کرد: هماهنگي با بانک ملي براي اعطاي وام 300 هزار تا يک ميليون توماني از ديگر تسهيلات است اما هنوز اجرائي نشده و تا يک الي دو هفته ديگر انجام مي‌شود.

13 هزار دانشجو در انتظار اعزام به حج عمره


رئيس ستاد عمره دانشگاهيان با اشاره به اعزام دانشجويان به حج تمتع نيز اظهار کرد: با توجه به اينکه سهميه حج واجب کاهش يافته، سهميه خاص دانشگاهي وجود ندارد، اميدواريم اگر عمره با عزت آغاز شود مانند گذشته دانشجويان را به حج عمره اعزام کنيم. سهميه دانشجويان براي حج عمره 18 هزار نفر بود که 5600 نفر اعزام شدند و بقيه اعزام نشدند، بنابراين اگر اعزام حج عمره آغاز شود اين افراد در اولويت هستند.

فقيهي در ادامه با بيان اينکه شعاري که وجود دارد مبني بر اينکه اعضاي هيات علمي و دانشجويان حداقل يک بار به سفرهاي زيارتي اعزام شوند، افزود: سهميه عمره دانشجويان 30 هزار نفر بود که کاهش يافت وگرنه اين شعار تحقق مي‌يافت.چنانچه مشکل وام برطرف شود مي‌توان تعداد بيشتري زائر به عتبات عاليات اعزام کرد.

رئيس ستاد عمره دانشگاهيان درمورد زمان ثبت‌نام، اعزام و قرعه‌کشي نيز توضيح داد: سالي سه بار ثبت نام و اعزام در سه مقطع صورت مي‌گيرد، البته در زمان امتحانات اعزام نداريم. ضمن آنکه دانشگاه‌ها سهميه خاصي ندارند و انتخاب زائرين بر مبناي قرعه کشي انجام مي شود.
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک