سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۳:۴۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۸:۱۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۴۸۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ - ساعت ۲۳:۱

ادعای مضحک العربیه: ۶ افسر سپاه پاسداران ایران عامل حادثه منا بودند+سند

العربیه در ادعایی بی اساس به نقل از یکی از دیپلمات های سابق ایران اعلام کرد 6 نفر از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عامل وقوع ازدحام در منا بودند.

 در حالی که انتقادات کشورهای اسلامی به بی کفایتی رژیم آل سعود در اداره مراسم حج و حادثه رخداده در منا در حال افزایش است، شبکه العربیه در اقدامی تأمل برانگیز به نقل از یک دیپلمات سابق و خارج نشین ایران مدعی شد 6 نفر از افسران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عامل فاجعه منا بودند.

 
العربیه به نقل از "فرزاد فرهنگیان،" دیپلمات سابق ایرانی که به صف مخالفان جمهوری اسلامی ایران پیوسته است مدعی شد وی در مطلبی به زبان عربی نوشته: پیش از آغاز مراسم حج درباره طرح دولت ایران برای مراسم حج نوشتم و هشدار دادم. العربیه در ادامه به نقل از وی مدعی شد: تحقیقات نشان خواهد داد رژیم ایران در حادثه ازدحام منا دست دارد. عملیاتی که در منا بوقوع پیوست، عملیاتی تروریستی بود. بیش از 5 هزار نفر از نیروهای سپاه پاسداران در میان حجاج ایرانی حضور داشتند. طرح برنامه ریزی شده، افزایش تعداد کشته ها بود؛ اما سرعت نیروهای امنیتی سعودی باعث ناکامی این پروژه شد.
 
ادعای مضحک العربیه: 6 افسر سپاه پاسداران ایران عامل حادثه منا بودند
 
این اظهارات بی پایه و اساس در حالی مطرح می شود که به گواهی بسیاری از شاهدان عینی، بی مسئولیتی و بی برنامگی مقامات سعودی سبب بروز حادثه منا بوده است. رسانه های سعودی و برخی کشورهای هم پیمان با عربستان پس از حادثه منا در اقدامی هماهنگ، با فرار رو به جلو و فرافکنی تلاش کرده اند مسئولیت جنایت رخداده در منا را از دوش خود بردارند و ایران را عامل  این حادثه معرفی کنند. این درحالی است که ایران یکی از کشورهایی بوده که بیشترین قربانی را در پی بی مسئولیتی حاکمان رژیم آل سعود متحمل شده است. العربیه پیشتر نیز مدعی شده بود  نام غضنفر رکن آبادی، سفیر پیشین ایران در فهرست حجاج ورودی به عربستان ثبت نشده که با واکنش مقامات جمهوری اسلامی ایران و ارائه اسناد متقن درباره حضور وی مواجه شد.  روزنامه الشرق الاوسط نیز پیشتر به نقل از یک منبع ایرانی که نامی از وی نبرده بود(!) مدعی شد حرکت مخالف جهت 300 زائر ایرانی سبب وقوع حادثه منا شده است!. به نظر می رسد رسانه های سعودی فعالیت گسترده ای را در رسانه ها و شبکه های اجتماعی آغاز کرده اند تا با پخش شایعات و نقل قول از افراد مجهول و یا معلوم الحال، بر بی کفایتی حاکمان نالایق این رژیم سرپوش گذارند.
 
 
انتهای پیام/
 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک