سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۷/۷/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۳۷:۲۵ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۴۲ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۱۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس پندانه | کد خبر: ۴۸۹۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۷/۲۱ - ساعت ۱۹:۵۶

"اژدر پیشرفته والفجر" به تولید انبوه رسید+ تصویر

خط تولید انبوه اژدر پیشرفته والفجر با حضور سردار سرتیپ پاسدار دهقان و امیر دریادار حبیب‌اله سیاری در سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع افتتاح و بهره‌برداری رسید.

سردار دهقان در مراسم افتتاح خط تولید اژدر پیشرفته والفجر در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهار داشت : یكی از اولویت‌های اصلی وزارت دفاع تجهیز نیروهای دریایی ارتش و سپاه به تجهیزات و سلاح‌های پیشرفته و قدرتمند است تا آنان بتوانند به تعبیر و تأكید فرمانده معظم كل قوا بعنوان دستان بلند جمهوری اسلامی ایران ضمن دفاع از حریم دریایی كشور ، تهدید هر خصم متجاوزی را با قاطعیت درهم كوبند.


وزیر دفاع گفت : در اجرای این اولویت راهبردی ، دانشمندان و متخصصان سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با روحیه و تلاش جهادی اقدام به طراحی ، ساخت و فراهم‌سازی تولید انبوه اژدر والفجر نموده و با بهره‌گیری از فناوری‌های بسیار پیشرفته موفق شدند این پروژه مهم را به نتیجه برسانند.


سردار دهقان در تشریح این اژدر بومی اظهار داشت : اژدر پیشرفته  "والفجر" با ویژگی‌های هوشمندی ، قابلیت  ضد فریب ، سرعت زیاد و سرجنگی با قدرت انفجاری و تخریب بسیار بالا  قادر است با غافلگیری ظرف چند ثانیه اهداف و شناورهای بزرگ دریایی را بطور كامل منهدم و غرق كند.

   وی افزود: از ویژگی‌هایی كه اژدر والفجر را نسبت به سایر محصولات مشابه در دنیا متمایز كرده ، زمان كوتاه آماده‌سازی در یگان‌های پشتیبانی كننده و یگان‌های شلیك‌كننده است كه موجب افزایش فوق‌العاده توان تاكتیكی ، سرعت عمل و واكنش سریع یگان‌های رزمی سطحی و زیر سطحی نیروی‌های دریایی ارتش و سپاه می‌شود.
 

افتتاح خط تولید انبوه اژدر پیشرفته والفجر با حضور وزیر دفاع +تصاویر

سرداردهقان تصریح كرد: افتتاح این خط تولیدی نشان از عزم وزارت دفاع و دولت یازدهم در پشتیبانی مؤثر و همه  جانبه از نیروهای مسلح برای تحقق اصل بازدارندگی و اجرای آیه شریفه ترهبون به عدوالله و عدوكم دارد ؛ كه فرمانده معظم كل قوا در دیدار اخیر كاركنان نیروهای دریایی سپاه با معظم له ،  بدان تأكید وی‍ژه‌ای داشتند.

   وزیر دفاع با بیان اینكه این تجهیزات و تسلیحات پیشرفته صرفاً جنبه دفاعی دارد گفت : گلوله‌ها ، موشك‌ها  و اژدرهای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران فقط به سمت كسانی نشانه روی و شلیك خواهد شد كه قصد تعرض به این آب و خاك را داشته باشند.
 

افتتاح خط تولید انبوه اژدر پیشرفته والفجر با حضور وزیر دفاع +تصاویر


وزیر دفاع تأکید کرد : ما بر مبنای  تهدیدات محتمل پیش روی ملت ایران با تمام توان نسبت به تقویت بنیه دفاعی خود اقدام خواهیم کرد و هیچ قطعنامه ای نمی تواند مانع افزایش توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران شود.حتی اگر زمانی تهدیداتی در فراجو را محتمل بدانیم خود را قادر می دانیم تا در این زمینه نیز وارد شده و پیش بینی های لازم دفاعی را بعمل آوریم.آنچه که برای ما مهم است تضمین امنیت پایدار ملی و منطقه ای است.

 وی  با تبریك این موفقیت و دستاورد بزرگ به ملت رشید ایران و فرماندهی معظم
كل قوا كه همواره در مسیر خودكفایی صنعت دفاعی هادی و حامی بوده‌اند ؛ از زحمات و تلاش مدیران ، دانشمندان ، متخصصان و كارگران افتخارآفرین سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع كه با طراحی و ساخت این اژدر پیشرفته برگ زرین دیگری به مجموع افتخارات وزارت دفاع و صنعت دفاعی افزودند تشكر و قدردانی نموده و تاكید كرد: روند تعالی و پیشرفت برای خلق و ابداع فناوری‌های جدید با سرعت ادامه داشته و لحظه‌ای دچار توقف نخواهد شد.


در ادامه امیر دریادار "حبیب اله سیاری " فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز طی سخنانی با تشکر و قدردانی از وزارت دفاع که با پشتیبانی های موثر، نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را به انواع سلاح های پیشرفته مجهز می کند گفت: یکی از سلاح های موثر و ارزشمند در تقویت توان رزم دریایی اژدر است و اژدر پیشرفته والفجر که به دست متخصصان صنایع دریایی وزارت دفاع به تولید انبوه رسیده است نسبت به اژدرهایی که تاکنون مورد استفاده قرار گرفته از برد مناسب تر ، دقت و قدرت انفجار و تخریب بالاتر برخوردار است .

وی در ادامه افزود:این سلاح که بیشترین کاربرد را در زیر دریایی ها دارد با استفاده از رادار و سونار قادر است اهداف را شناسایی و به صورت هوشمند مورد تعقیب قرار داده و با قدرت تخریب بسیار زیاد آن را منهدم کند.

امیر سیاری در پایان گفت:این موفقیت بزرگ را به همکارانم در سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع تبریک عرض می کنم و برای آنها آرزوی موفقیت دارم.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک