سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۳:۴۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۸:۱۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس پندانه | کد خبر: ۴۸۹۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۷/۲۱ - ساعت ۲۰:۲

"پایگاه‌های آمریکا" در تیررس موشک "عماد" + تصاویر

موشک دوربرد "عماد" در حالی روی لانچر قرار گرفت که به تمامی ادعاهای رسانه‎ای داخلی و خارجی پاسخ داد.

 در حالی اخیراً موشک دوربرد "عماد" مورد آزمایش قرار گرفت که روی لانچر رفتن این موشک به تمامی ادعاهای اخیر برخی داخلی‌ها و آمریکایی‌ها و رسانه‌های وابسته به آن‌ها پاسخ داد.


پاسخ این موضوع همان جمله‌ای است که رئیس جمهور به آن اشاره کرد که "ایران برای توانمندی دفاعی خود از هیچ کس اجازه نمی‌گیرد" و آزمایش این موشک سند معتبری درباره این سخن بود. وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با ساخت و آزمایش موشک جدید ایرانی نشان داد که اراده جدی برای گسترش توان دفاعی و نظامی کشور دارد و از این کوشش به هیچ عنوان دست بردار نیست.


جدا از نکات فوق باید دانست که این موشک اولین موشک ایرانی با قابلیت هدایت و کنترل است که متخصصین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  با توان کاملا بومی ساخته‌اند و این موشک پارامتری از اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران است.**پایگاه‌های آمریکایی در تیررس موشک "عماد"
 

به عبارت بهتر از زمان روانه سازی (Launching) تا اصابت به هدف (Target) هدایت و کنترل می‌شود؛ این یعنی هر هدفی در خلیج فارس (از جمله پایگاه "شیخ عیسی"، "شیخ السالم"، "الخلید الصابر"، "شاهزاده سلطان"،‌"العدید"، "اینجرلیک"، "پرینچلیک" و... در تیررس این موشک قدرتمند قرار دارد.

 

*** سخنان وزیر دفاع درباره موشک عماد
 
سردار سرتيپ پاسدار  "حسين دهقان" وزير دفاع و پشتيبانی نيروهای مسلح   با اشاره به راهبرد وزارت دفاع در توسعه و تكميل توان موشكی نيروهای مسلح و افزايش قدرت بازدارندگی موثر جمهوری اسلامی ايران گفت: اين موشك كه تمامی مراحل طراحی و ساخت آن توسط دانشمندان و متخصصان سازمان صنايع هوافضای وزارت دفاع صورت پذيرفته است، نخستين موشك دوربرد جمهوری اسلامی ايران با قابليت هدايت و كنترل تا لحظه اصابت به هدف می‎باشد؛  كه قادر است اهداف مورد نظر را با دقت بالا مورد اصابت قرار داده بطور كامل منهدم كند.


وزير دفاع با بيان اينكه طراحي، ساخت و آزمايش موفقيت آميز موشك عماد يك جهش فناورانه و عملیاتی در اين حوزه راهبردي به شمار می‌رود تاكيد كرد: ما برای افزايش قدرت دفاعی و توان موشكی خود از هيچكس اجازه نمی‎گيريم و برنامه‎های دفاعی خود را بويژه در حوزه موشكی با قاطعيت دنبال می‌كنيم كه موشك "عماد" يكی از مصاديق برجسته آن محسوب می‎شود.وی تصریح کرد: با تحويل انبوه موشك  "عماد" به يگان های موشكی نيروهای مسلح در آينده نزديك قدرت و توان تاكتيكي و عملياتی آنان به نحو بسيار چشمگيری افزايش خواهد يافت.*** مشخصات موشک عماد

بر اساس اطلاعات روزنامه جروزالم پست، این موشک قریب به 1700 کیلومتر برد و بیش از 700 کیلوگرم سرجنگی دارد و یک موشک هدایت شونده بردبلند سطح به سطح بوده که دارای پتانسیل‌های منحصر به فردی است. (بیشتر بخوانید). 


 


البته تاکنون مسئولین ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از جمله سردار سرتیپ "حسین دهقان" درباره برد موشک "عماد" از نظر کمی و عددی سخنی به میان نیاورده اما نکته‌ای که وجود دارد اینکه این موشک دارای پتانسیل‌های خارق العاده است. این که چگونه روزنامه جروزالم پست از برد دقیق و وزن سرجنگی آن اطلاع دارد به نظر یک گمانه‌زنی رسانه‌ای است و منابع رسمی نظامی از آن اطلاعاتی مطرح نکردند.نکته‌ای که وجود دارد این که هیچ کس اطلاعی برای برد، قدرت تخریب، وزن کل و یا وزن سرجنگی ندارد و موضوعی که مشخص بوده این که ایران دستاوردهای دفاعی خود را هر زمان که صلاح بداند، گسترش خواهد داد و شلیک این موشک پیامی برای آمریکایی‌ها داشت که ما علیرغم آن که صلح‌طلب و اهل تعامل هستیم، در عین حال از دستاوردهای دفاعی خود با جدیت دفاع می‌کنیم.


گزارش از محمد زرچینی

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک