سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۹/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس گوناگون | کد خبر: ۵۰۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ - ساعت ۱۹:۵۷

(تصاویر) «دوما»؛ زندگی با طعم مرگ

پس از آنکه از دو هفته قبل نیروهای ارتش سوریه تدارک گسترده‌ای برای حمله به مواضع گروه‌های معارض سوری در دوما دیدند این منطقه شاهد درگیری‌های شدیدی میان طرفین بود؛ با این حال خبرگزرای رویترز تصاویری از شرایط زندگی مردم این منطقه منتشر کردند.
 از دو هفته قبل نیروهای ارتش سوریه حملات خود به دوما ،‌بزرگترین شهر غوطه دمشق را تشدید کردند و توانستند تا عمق 300 متری در موازات مسیر بین‌المللی دمشق – حمص پیش روی کنند.
 
در همین حال آخرین اخبار حاکی از آن است که یگان هایی از نیروهای ارتش سوریه با نفوذ به مزارع اطراف شهر دوما در منطقه غوطه شرقی در ریف دمشق، یکی از فرماندهان گروه های مسلح در این منطقه را از پای درآوردند.
 
این در حالی است که عمليات نظامي ارتش سوريه در مناطق مختلف حومه شرقي استان ريف دمشق ادامه دارد و این نیروها به پيشروي خود در محور مرج و مشخصا در مناطق نشابيه، ربلاليه و جسرين و اطراف فرودگاه مرج السطان در عمق جنوبي استان ريف دمشق ادامه می دهند.
 
گفته شده که هدف عمليات ارتش سوريه در اين منطقه براي تشديد محاصره گروه هاي مسلح در منطقه دوما و منزوي کردن آنان از عمق حومه شرقي استان ريف دمشق است. همچنين توپخانه ها و بالگردهاي ارتش سوريه اماکن تجمع گروه هاي مسلح را در مناطق جوبر و عين ترمه هدف قرار دادند. در همین حال خبرگزاری رویترز در گزارشی با عنوان "مرگ و زندگی در دمشق" تشدید درگیری ها در این منطقه را به تصویرکشیده است. این عکس‌ها همگی مربوط به وضعیت بحرانی دوما در دو هفته اخیر است.
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
 
تصاویر/
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک