دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۵:۰۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۲۰:۰۰:۰۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۵۳۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۱۹ - ساعت ۱۰:۵۱

ایجاد سوال، گام نخست برای طرح اکتشافی جابر

معاون آموزش ونوآوری اداره آموزش وپرورش فاروج گفت: اولین قدم، در طرح اکتشافی جابر، شکل دهی یک سوال، برای پروژه است.

به گزارش اترک نیوز به نقل از پایگاه خبری فاروج، خلیل ذوقی ، در دومین جلسه طرح جابر ،درجمع  معلمان مقطع ابتدایی  اظهار داشت: طرح جابر به عنوان یک پروژه ی علمی با ماهیت هیجانی و اکتشافی ، موجب درک و به کارگیری مفاهیم وتقویت میل به یادگیری در دانش آموز می شود.

وی بابیان اینکه جابربن حیان، نخستین شیمیدان ایرانی و اولین کسی است که به علم شیمی شهرت و آوازه بخشید و بی‌تردید نخستین مسلمانی است که شایستگی کسب عنوان شیمیدان را دارد،افزود:این طرح، بعنوان یک پروژه ی علمی با ماهیت هیجانی و اکتشافی ، موجب درک و به کارگیری مفاهیم وتقویت میل به یادگیری در دانش آموز می شود.

وی باتاکیدبر انتخاب هوشمندانه و با علاقه موضوع پژوهش گفت: نخستین قدم، در طرح اکتشافی جابر، شکل دهی یک سوال، برای پروژه است.

ذوقی باتاکیدبراینکه  برای تقویت میل به یادگیری دردانش آموزان،باید راه وروش یادگیری رانیزبه آنان آموزش داد،کنجکاو نمودن دانش آموزان نسبت به شناخت پدیده ها،همکاری بادیگران،استفاده مناسب از حواس وپایبندی به وظایف محوله را، از اهداف اجرای این طرح درمدارس ابتدایی ،برشمرد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک