دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۵:۰۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۲۰:۰۰:۰۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۵۸۰۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۱۱ - ساعت ۱۱:۳۷

آرتروز زودرس و دیسک کمر درکمین بانوان در خانه تکانی

یک متخصص توانبخشی گفت: شایع‌ترین آسیب بعد از التهاب تاندون مچ دست و آرنج در خانه‌تکانی، آرتروز زودرس و دیسک کمر است.

به گزارش اترک نیوز به نقل از یگاه خبری فاروج، احمد رضا نیکان اظهار داشت: متاسفانه عمده زنان به تنهایی و بدون آمادگی جسمی و بدنی اقدام به خانه‌تکانی می‌کنند که همین امر موجب شده خانه‌تکانی آسیب جسمی بسیاری برای آنها به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه معمولا آسیب‌ها در حین خانه‌تکانی ناشی از سقوط و افتادن از چهارپایه و بدکار کردن با اجسام سنگین است، توصیه کرد: خانم‌ها حتما در حین خانه‌تکانی از نردبان دو طرفه برای جلوگیری از سقوط از چهارپایه استفاده کنند.

این متخصص، در خصوص نحوه برداشتن اجسام سنگین گفت: بانوان متناسب با وزن خود اقدام به برداشتن اجسام سنگین کنند و برداشتن اجسام را در سه مرحله انجام دهند.

وی ادامه داد: خانم‌ها در حین خانه‌تکانی برای جلوگیری از آسیب به بدن حتما با قرار دادن چرخی در زیر اجسام  اقدام به حل دادن اجسام کنند.

نیکان تاکید کرد: بانوان به هیچ عنوان به تنهایی خانه‌تکانی نکنند و حتما از اعضای خانواده برای این کار کمک بگیرند و به طور جد از بلند کردن وسایل سنگین به تنهایی خودداری کرده و تا حد ممکن انجام کارهایی که نیاز به بالا رفتن از پله و چهارپایه دارد را به دیگران واگذار کنند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک