شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۵:۲۰:۲۸ - اذان ظهر:۱۱:۵۲:۵۲ - اذان مغرب:۱۷:۱۶:۰۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس گوناگون | کد خبر: ۵۹۵۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ساعت ۲۱:۳

شهری که پس از زلزله "کف کرد!"

فوکوکا شهری در جنوب ژاپن و در فاصله‌ی 90 کیلومتری از مرکز زلزله اخیر ژاپن قرار دارد. پس از زلزله، کفی عجیب در سطح خیابان‌های مرکزیِ شهر فوکوکا ظاهر شد که علت آن مشخص نیست!

 به نقل از ایندیپندنت، چند روز پیش زلزله‌ای به قدرت 7.3 ریشتر ژاپن را لرزاند. در اولین ساعات صبح شنبه، یا به عبارتی تنها چند ساعت پس از زلزله مهیب ژاپن، پوششی از کف در خیابان‌های مرکزی شهر فوکوکا پدیدار شد.
 
کاربران شبکه اجتماعی توییتر تصاویری از کف پخش شده در سطح خیابان را به اشتراک گذاشتند و برخی آن را «منزجر کننده» نامیدند.
 
کازوکی نابتا در محله صنعتی تنجین، جایی که کف‌ها ظاهر شدند، زندگی می‌کند. او می‌گوید: «من به عینه بلافاصله پس از زلزله شاهد آن کف‌ها بودم.»

شهری که پس از زلزله

شهری که پس از زلزله
 

برخی می‌گویند که احتمالا زلزله موجب ترکیدن یکی از لوله‌های زیرزمینی شده و همین مسئله باعث پدیدار شدن کف در سطح خیابان‌های مرکزی شده است.
 
آقای نابتا می‌گوید: «مردم به سرعت از این اتفاق عکس گرفته و بر روی توییترشان قرار می‌دادند. از آنجایی که این خیابان به منزل من نزدیک بودم، شخصا به آنجا رفتم تا ببینم اوضاع از چه قرار است. آنجا یک ماشین آتش نشانی قرار داشت. چیز خاصی نبود؛ کف معمولی بود.»
 
فوکوکا در فاصله 90 کیلومتری کوماموتو قرار دارد، جایی که قدرتمندترین لرزه‌ها احساس شد. ساکنین شهر فوکوکا نیز وجود لرزه‌های شدید را تایید کردند، اما آسیب جدی به ساختمان‌های این شهر وارد نشد. زلزله اخیر ژاپن موجب کشته شدن 29 نفر و زخمی شدن بیش از 1500 نفر شد.
 
سخنگوی شهرداری فوکوکا از وجود کف‌ها در سطح خیابان ابراز بی‌اطلاعی کرده که همین مسئله به مرموز ماندن این اتفاق افزود.
 
منبع: Independent
ترجمه: وبسایت فرادید

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک