یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۵/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۲:۵۱ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۴۱ - اذان مغرب:۱۷:۰۹:۲۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس پندانه | کد خبر: ۵۹۹۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۱۰ - ساعت ۲۱:۱۶

عکس/ پرتاب موشک ماهواره‌بر با خشم پوتین

روسیه پس از رفع مشکلات فنی که پرتاب نخستین موشک از پایگاه فضایی جدید این کشور را به تعویق انداخته بود، دیروز (پنج‌شنبه) توانست این پرتاب را با موفقیت انجام دهد.

یک موشک بدون‌سرنشین سایوز-2.1A با همراه سه ماهواره دیروز در ساعت 05:01 به وقت محلی (02:01 به وقت گرینویچ) از پایگاه فضایی واستوچنی در منطقه دورافتاده "آمور" در نزدیکی مرز چین به فضا پرتاب شد.ماهواره‌ها حدود 9 دقیقه پس از پرتاب از مرحله سوم موشک جدا شده و به سمت مدار تعیین شده‌شان راهی شدند.

این موشک ابتدا قرار بود در روز چهارشنبه (هشتم اردیبهشت) پرواز کند اما دو دقیقه پیش از پرتاب به دلیل مشکلات فنی متوقف شد که باعث عصبانیت شدید ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه شد. وی که هزاران کیلومتر برای مشاهده این پرتاب پرواز کرده بود، پس از به تعویق افتادن برنامه به شدت مقامات این پایگاه فضایی و دیمیتری روگازین، معاون نخست وزیر را که مسئول صنایع نظامی و فضایی است، به خاطر تعدد مشکلات فنی در صنعت فضایی مواخذه کرد و خواستار یک واکنش مناسب درباره آن شد.

reuters

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک