چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۹/۲۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۰۳:۰۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۱۳ - اذان مغرب:۱۷:۵۵:۵۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۶۱۶۳۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۰۱ - ساعت ۲۲:۳۳

چشمان معصومانه “نازنین زینب” در انتظار کمک +تصاویر

نازنین زینب نوزاد 9 ماهه ای است که در هنگام تولد دچار اختلال در سیستم مغز می شود و نیازمند کمک شما عزیزان است.

چشمان معصومانه "نازنین زینب" در انتظار کمک +تصاویر

به گزارش چهل ماه نیوز به نقل مرآت، در یکی از خیابان های جنوبی شهر سمنان خانواده ای آبرومند زندگی می کنند که مشکلات زندگی و هزینه های درمان فرشته کوچکشان فشار زیادی به آنها وارد کرده است.

وقتی وارد خانه آنها شدم صدای نفس های شمرده شمرده نوزاد ۹ ماهه کودک این خانه توجهم را به خود جلب کرد. مادر نازنین زینب می گفت از روزی که نوزادش چشم به دنیا باز کرده است دچار اختلال در سیستم مغز بوده به گونه ای که در حال حاضر امکان خوردن شیر و غذا از دهان برایش غیرممکن است.

مادر نازنین زینب سهل انگاری عوامل بیمارستان را در هنگام تولد او علت این اختلال می داند و می گوید گفت: روز تولد نازنین زینب وقتی برای زایمان به بیمارستان مراجعه کردیم چون درد زیادی داشتم و سنم بالا بود کادر درمانی را التماس کردم تا عمل را به صورت سزارین انجام دهند که آنها مخالفت کردند و گفتند بهتر است به صورت طبیعی انجام شود. از آنها خواستم که به بیرون بروم و برگردم اما مخالفت کردند. با آنکه قبل از عمل گفته بودند آقای دکتر “ر” برای عمل خواهد آمد در هنگام عمل گفتند وی شیفتش را تغییر داده و دکتر دیگری برای عمل می آید که من او را نمی شناختم. وقتی نازنین زینب متولد شد درست متوجه نشدم که چه اتفاقی افتاده اما احساس کردم نبض بچه نمی زد (گریه) و او را با دستگاه بیرون آوردند و بلافاصله به بیمارستان امیرالمومنین (ع) منتقل کردند.

۲۰ روز در بیمارستان امیرالمونین (ع) در کما بود و بعد از آن به هوش آمد که فقط دست و پاهایش را تکان می داد (گریه)، اگر سزارین می کردند این اتفاق نمی افتاد.

از او درمورد روزهای اول تولد نازنین زینب پرسیدم که گفت: تا چند روز از کپسول اکسیژن تنفس می کرد و بعدا از آن جدا شد و او را به خانه آوردیم، البته تیم درمانی نحوه کار با دستگاه ها را به ما آموزش دادند. یکی از خیران که خدا حفظش کند به ما یک دستگاه ساکشن داد تا بتوانیم از آن استفاده کنیم. بعضی ها در بیمارستان به ما گفتند ممکن است یکسال دیگر بهتر شود، چند سال دیگر و شاید هیچوقت، اگر نمی توانید از او نگهداری کنید او را به بهزیستی تحویل دهیم اما من به عنوان یک مادر نمی توانم قبول کنم. (گریه)

چند بار هم او را به بیمارستانی در تهران بردیم و چند هفته در آنجا بستری بود که سرما خورد و عفونت گرفت و بدتر شد و دوباره به اکسیژن نیاز پیدا کرد. البته فقط موقعی که نفسش تند شود از کپسول استفاده می کنیم و خیلی موقع ها هم او را به بیمارستان می بریم.

مادر نازنین زینب در مورد نظر پزشکان هم اینطور گفت: آنها گفتند با خداست. چون قسمتی از مغزش آسیب دیده است و نمی تواند دستور بدهد بخندد، گریه کند و یا غذا را فرو ببرد. گفتند رشد خوبی دارد اما ممکن است با گذشت زمان بهبود پیدا کند. گفتند باید دعا کنی خوب شود(بغض)

او درباره هزینه های درمان نازنین زینب هم توضیح داد: هزینه های درمان او سنگین است و در پرداخت آنها مشکل زیادی داریم. شوهرم کارگر است و سه بچه دیگر هم داریم که همه آنها درس می خوانند. اندک درآمد شوهرم که اگر اضافه کار هم داشته باشد و به خودش فشار بیاورد حدود یک میلیون می شود را برای  نازنین زینب خرج می کنیم. من فقط از خدا می خواهم نازنین زینب هرچه زودتر خوب شود. امیدوارم کسی به فریادمان برسد. البته کمیته امداد تمام تلاش خود را می کند تا کمک بیشتری به ما کند اما کمکهای آنها برای ما بسیار کم است ولی می دانم آنها هم توانشان همین است. بهزیستی هم چندبار به ما کمک کرده ولی می گویند چون بودجه ندارند نمی توانند دخترم را تحت پوشش بگیرند. از مردم و مسئولان می خواهم بخاطر حال زینب و برای رضای خدا به ما کمک کنند. هر بار غذا دادن به او به سرنگ، شیشه و ظرف هایی نیاز دارد که باید برای جلوگیری از عفونت زود به زود عوض شوند اما چون نمی توانیم بخریم مجبوریم هر بار آنها را بشوریم و استفاده کنیم. الان هم دست به دامان ائمه و حضرت زینب (س) شده ام تا این مشکل را حل کند. واقعا نمی دانم چکار باید بکنم (بغض)

یک دختر هم دارم که چهارسال است عقد کرده اما به دلیل نداشتن جهیزیه نتوانسته عروسی کند. البته خودش گفت من تا زمانی که نازنین زهرا خوب نشود جهیزیه نمی خواهم و کمکی که از سوی کمیته امداد برای جهیزیه او انجام شده بود را به نازنین زهرا هدیه کرد. اما می دانم او دوست دارد بعد از چهارسال ازدواج کند و به خانه شوهرش برود.

هنگامی که مادر نازنین زینب در حال صحبت کردن بود با شنیدن صدای نفس های این نوزاد و دیدن چهره معصومانه او که به سقف اتاق نگاه می کرد بغض گلویم را گرفت و نتوانستم خودم را نگه دارم و از اتاق خارج شدم.

وقتی از اتاقی که نازنین زینب در آن بود بیرون آمدم، به خانه کوچک و محقر آنها نگاه می کردم که با چه سختی زندگی می کردند. چادرهایی کهنه که به عنوان پرده بین درها زده شده بود و پنجره هایی که شیشه نداشتند. آشپزخانه ای کوچک که در راهرو قرار داشت با چند ظرف و لیوان معمولی. وقتی این خانه را می دیدم از یک طرف ناراحت تر می شدم که با این وضع زندگی باید نگران حال نازنین زینب هم باشند و از طرفی دیگر خدا را به خاطر سلامتی و نعمتهایی که به من داده بود شکر می کردم. کاش آنهایی که غرق در شادی و نعمت بودند کنار من حاضر بودند تا شاید دیگر کفران نعمت نکنند.

راه های کمک به “نازنین زینب”

از آقای قدرتی معاون کمیته امداد شهرستان سمنان سوال کردم اگر کسی بخواهد به نازنین زینب کمک کند چگونه باید این کار را انجام دهد که پاسخ داد:

برای هرفرد مددجو شناسه ای جهت واریز کمک ها و هدایای مردمی درنظر گرفته شده است که نیکوکاران می توانند برای کمک به روند درمان “نازنین زینب” با شناسه ۱۱۶۰۰۶۱۵۰۵ از روش های زیر اقدام نمایند؛

– مراجعه به پایگاه اینترنتی ستاد اکرام استان سمنان به نشانی WWW.EKRAMSMN.IR  با استفاده از کد شناسه

– با استفاده از دستگاه های کارتخوان (ATM) بانک ملت به این صورت که ابتدا گزینه انتقال وجه را انتخاب نموده، سپس شماره کارت مقصد ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۲۵۸۸۸ را وارد کرده و پس از انتخاب مبلغ مورد نظر، شماره شناسه مذکور را وارد نمایند تا مبلغ برای درمان نازنین زینب اختصاص یابد.

– ساده ترین روش از طریق کد دستوری موبایل (ussd) برای این منظور کد #۰۰۲۱*۷۴۱* را شماره گیری کنید( در این روش داشتن رمز دوم کارت بانکی مورد نیاز است)

– واریز مبالغ در بانکهای ملت به شماره حساب ۳۵۹۰۳۵۹۰۴۹ با داشتن شماره شناسه واریز مذکور

– در صورتیکه به هر علت موفق به واریز وجوهات نشدید به کمیته امداد شهرستان سمنان واقع در بلوار ۱۷ شهریور- جنب سرپرستی بانک ملت استان سمنان مراجعه نمایید و یا با شماره ۳۳۳۴۲۵۲۵ ستاد اکرام شهرستان سمنان تماس بگیرید.

(لازم به ذکر است در تمام مراحل فوق وارد کردن شناسه واریز ۱۱۶۰۰۶۱۵۰۵ الزامی می باشد.)

نیکوکاران عزیز جهت کمک به درمان “نازنین زینب” همچنین می توانند از طریق تماس با شبکه اطلاع رسانی مرآت به شماره ۳۳۳۴۰۳۰۳  نسبت به کسب اطلاعات بیشتر اقدام نمایند.

انتهای پیام/رض

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


نظرات شما
طاهری | 1395/04/02
0
4
خواهر عزیزم. درد تورا کاملاً درک می کنم چون 17 سال پیش نیز درد مشابهی به من وارد شد. که اگر با عمل سزارین روی همسرم بچه را به دنیا می آوردن، حالت خفگی به وی دست نمی داد،که قسمت حرکتی آن از کار افتاده و در این 17 سال چندین و چند بار کل زندگی و وقتم را برای درمان آن صرف کردم ولی یاری دهنده ای نبوده و نیست و مگر اینکه خدا خودش هر موقع اراده کند، کمک کنه و از این بلا نجات یابیم. بهزیستی ها و اونهایی که در این زمینه دست اندرکارند فقط حرف می زنند، عمل و اقدام اساسی از آنها سر نخواهد زد و به امید آنها که کاری برایت انجام بدهند اصلاً نباشید. خیرین عزیز می توانند به تو کمک کنند. البته شما شانس آوردید که کسی بوده مشکل شما را رسانه ای کرده. تا خیرین به کمکتون بیایند. ما که نه مسئولین و نه خیرین خیرشون به ما نرسید و الان پسرم خانه نشین است. و هنوز هم امیدمان به یاری فقط خداست.
نام :
ایمیل
نظر
حسین | 1395/07/12
0
1
به خدا من مجردم 28 سالمه فقط دارم اشک می ریزم براتون برای اون کوچولوی قشنگتون.من اتفاقی وارد این صفحه شدم خودم مشکلاتی دارم که همیشه عذابم می ده همیشه گله می کنم از خدا ولی مشکل شما رو دیدم مال خودم رو فراموش کردم.من بیکارم ولی قسم به خون به ناحق ریخته حسین اگه می تونستم کمکتون می کردم.نمیدونم چی باید بگم فقط دعا میکنم خدا شفا بده کوچولو رو ایشالا که شفا می ده.محرمه به حق حسین توی این ماه خدا مشکلتون رو حل کنه.(همه رو)
نام :
ایمیل
نظر
ناشناس | 1395/07/18
0
1
انشالله خداوند شفای عاجل به این طفل معصوم. بدهد آمین یا رب العالمین
نام :
ایمیل
نظر
با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک