سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۷:۳۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۴۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۷:۴۰

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس فرهنگی | کد خبر: ۶۲۰۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۱۴ - ساعت ۱۰:۷

قلم هم از نوشتن صفرهای نجومی، به درد می آید

اهل نوشتن است آنهم در فضای مجازی واین روزها قلم او وبسیاری از دوستانش، در نوشتن صفرهای مجازی که اعتماد عمومی را سلب کرده درد دارند.
قلم هم از نوشتن صفرهای نجومی، به درد می آید,ریزه نیوز، محمد سلیمی،حقوق نجومی،بیت المال

به گزارش اترک نیوز به نقل از پایگاه خبری فاروج ، از قلم به عنوان سلاحش در میدان جنگ فضای مجازی نام می برد ومی گوید قلم، قلم است چه جنسش از گرافیت باشد وچه انگشتانی که با داشتن یک عقبه فکری، روی صفحه مانیتور به حرکت در بیاید.

محمد سلیمی، یکی از قلم به دستان روستایی  شهرستان فاروج است که به روستایی بودن خود هم می بالد و تمام داشته اش را همین می داند.

او در زمستان  سال 67 در روستای زیبای ریزه به دنیا آمد وبعد از طی دوره تحصیلی ابتدایی وراهنمایی برای ادامه تحصیلات به ، متولد یک شب به شهرستان درگز رفت و دوره دانشجویی را هم در رشته ی تولیدات گیاهی در استان گلستان گذارند.

حالا با دو فرزند بیکار است واین شب وروزها به صفرهایی می اندیشد که اگر جلوی جوان گذاشته می شد، حالا باید شاهد پویایی تولید در حوزه های مختلف می بودیم.

در زیر گفتگویی ما را با اینقلم به دست فعال فضای مجازی بخوانید.

از چه زمانی فعالیت در فضای مجازی را آغاز کردید  وچرا به سمت فضای مجازی رفتید؟

از سال 83 شروع به وبلاگ نویسی کردم و تا چند سال فقط دلنوشته ها و متن های عاطفی منتشر می کردم ، تا اینکه با شروع اتفاقات سال 88 ناخواسته وارد دنیای نوشتن در حوزه سیاسی، آنهم با تلنگری که  خون شهدای که برای حفظ انقلاب پا در این مسیر گذاشتند، شدم.

سعی کردم تمام تلاشم را در حفظ آرمان های شهدا انجام دهم و فضای مجازی شروعی بود بر پاسداری به هر نحوی از خون هایی که برای وجب وجب سرزمینم ریخته شده اند .

چه فعالیت هایی در فضای مجازی داشتید  از چه سطحی آغاز کردید والان در کجای این فعالیت ها قرار دارید ؟

از وبلاگ نویسی شروع کردم و بعد ها سعی کردم به جای اینکه اطلاعاتم بر روی سرور دیگران و در اختیار دیگران باشند یک سایت آماده کنم و خدا را شکر از صفر تا صد سایتم را خودم انجام داده ام و تمام تلاشم را می کنم تا روزی سایتم شناخته شود .

سایت  طراحی شده با چه نامی ودر چه حوزه ای فعال است ؟

برای معرفی زادگاهم روستای ریزه، سایتی را طراحی کردم که علاوه بر معرفی روستا، امکان به روز رسانی آن در حوزه اجتماعیف سیاسی، فرهنگی  و.. است وبه تناسب شرایط روز مطالب در آن بارگذار می شود و در مدت اندکی مخاطبان خود را جذب کرد.

آیا در شبکه های مجازی هم فعالیت دارید ؟

بله خوشبختانه در شبکه های مجازی هم فعال هستم و به نام همین ریزه نیوز فعالیت دارم ، البته چندی است که به خاطر برخی نامهربانی ها در حق مردمان خوب روستایی کانال صدای روستاها را که آینه ای است از همه ی روستاهای ایران دارم که امیدوارم روزی صدای همه ی روستاها شود .

با توجه به دغدغه هایی که رهبر انقلاب در خصوص فضای مجازی دارند ، چقد متناسب با این مولفه های سعی کردید فعالیت کنید؟

من در تمام این سال ها همیشه سعی کرده ام مفید باشم و اسیر هیاهو ها نشوم و در خط انقلاب بمانم هر چند متاسفانه بر خلاف خیلی از صحبت ها، به این نتیجه رسیده ام که قلم کسانی که در دفاع از ارزش ها تیتر می زنند مظلوم هستند و خیلی ها به انقلابی ها حمله می کنند . به نظرم با توجه به فرمایشات رهبر عزیز ، توانسته ام تا به امروز افسر جوانی در سنگر فضای مجازی باشم و با خود عهد کرده ام هیچ وقت به هیچ قیمتی این سنگر را خالی نکنم .

از نگاه شما قلم زدن در فضای مجازی چه ضرورت هایی دارد؟

من همیشه به خیلی از دوستان که بعضا حتی از فضای مجازی فراری شده اند می گویم ، فضای مجازی تبدیل به یک جنگ مدرن شده است ، جنگی بین عقاید، جنگی بین فرهنگ ها و ارزش ها، حال اگر قرار باشد ما عقب نشینی کنیم و به جای تولید محتوای مفید تسلیم شویم و خود را از این فضا محروم کنیم، قطعا چون بزرگان تشیع کوفه می شویم که سکوت کردند و به جای اینکه حیله های ابن زیاد را خنثی کنند، رفته و در گوشه ای نشستند و بعد از حادثه ی کربلا هرچند توابین شدند، اما آیا سودی برای کربلا داشت ؟

فضای مجازی فعلی در جامعه چقد اثر گذار بوده است؟

به نظرم متاسفانه به قدری تاثیر داشته است که خیلی از خانواده ها را از هم جدا کرده است و احترام ها را از بین برده است و حتی رقیبی شده است برای روابط بین اعضای خانواده بویژه همسران، که ضروری است توجه ویژه ای به این بخش شود.

البته صادقانه بگویم با همین شیوه ای که مسئولان در پیش گرفته اند جلو برویم قطعا در آینده ای نزدیک فرهنگ ایرانی در این مملکت وجود نخواهد داشت .

قلم ارزشی ومتعهد چقدر در بهبود شرایط فضای مجازی برای استفاده کاربران مفید است؟

به نظرم حالا که مسئولان عزیز دل مشغولی های غیر از فرهنگ و ارزش دارند ، باید خود جوانان دست به کار شوند و قبل از اینکه اوضاع خراب تر شود چاره ای بیندیشند و قطعا جوانان انقلابی و ارزشی و مومن ما همان طور که با دستان خالی ابهت تمام کشورها را در جنگ شکستند، می توانند جلوی  کرنگ شدن ارزش ها را  با همین ابزار بگیرند.

این روزها چه واژه  هایی بیشتر قلم شما را به درد می آورد؟

فیش های حقوقی که شمارش صفر های بعضی از آن برای من جوان آسان نیست، مدافعان حرم که نوشتن از ایثار وعظمت آن ها، حال قلم به دستان را دگرگون می کندو..

حرف پایانی؟

بازکشت جوانان جویایی کاری که به شهرهای بزرگ مهاجرت کرده وروستاها را خالی از سکنه کرده اند، کوتاه شدن دست تمام کسانی که بیت المال را ارث پدری  خود کرده اند، تا با ایجاد عدالت اجتماعی از زیادشدن فاصله طبقاتی که تبعات بیشماری دارد پرهیز شود.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک