پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۱:۲۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۳۲ - اذان مغرب:۲۰:۰۳:۳۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۶۲۴۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۲۷ - ساعت ۲۲:۵۵

کوهنورد تیتکانلویی به آلپ ایران صعود کرد

میثم عمارلو در صعودی سرعتی به قله علم کوه، آلپ ایران صعود کرد تا خود را برای صعود به اورست کوچک در گرجستان آماده کند.

به گزارش اترک نیوز به نقل از پایگاه خبری فاروج، میثم عمارلو کوهنورد تیتکانلویی که خود را برای صعود به قلعه کازبک گرجستان در اول مردادماه آماده می کند در صعودی سرعتی به آلپ ایران صعود کرد.

عمارلو در این اردوی تمرینی ظرف  3 ساعت و40 دقیقه  صعود سرعتی به   به قله4هزار و850 متری، علم کوه دومین قله ایران صعود کرد.

این ورزشکار اول مردادماه برای صعود به قلعه کوه کازبک (معروف به اورست کوچک) در کشور گرجستان با ارتفاع، 5 هزارو 47 کتری اعزام می شود. قله کازبک یک کوه آتشفشانی از نوع استارتو ولکانو بوده و سومین قله بلند در گرجستان  بعد از قله های شخارا (5201 متر) و جانگا (5059 متر) می‌باشد.

علم کوه، آلپ ایران، فاروج، تیتکانلو

 اما کمی هم در باره آلپ ایران بدانیم

علم‌کوه نام کوهی با ارتفاع قله ۴۸۵۰ متری است که در منطقه تخت سلیمان، استان مازندران واقع شده‌است. قله علم کوه پس از قله دماوند دومین قله بلند ایران به شمار می‌رود. بیشتر شهرت این قله به خاطر دیواره‌ایست که در دامنه شمالی آن واقع است و دارای فنی‌ترین و سخت‌ترین مسیرهای سنگنوردی و دیواره‌نوردی در ایران است. این دیواره ارتفاع تقریبا 550 متر و از گرانیت تشکیل شده است. اگر جایی ارتفاع 800 متر برای این دیواره ذکر شده، اشتباه نیست چرا که یخچال علم چال به ارتفاع تقریبی – میانگین 4050 متر در پای این دیواره با شیب نسبتا تندی به آن رسیده ‌است. و ارتفاع تقریبی 800 متر که بعضا در منابع ذکر شده با احتساب این قسمت می‌باشد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک