شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس فرهنگی | کد خبر: ۸۱۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۰۸/۲۴ - ساعت ۲۳:۴۲
امام جمعه گرمه:

بدون مطالعه، توسعه و پیشرفت ممکن نیست

امام جمعه گرمه در دیدار فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی و مدیران این عرصه تأکید کرد: بدون مطالعه، توسعه و پیشرفت ممکن نیست.

به گزارش اترک نیوز، حجت الاسلام یوسفعلی گرمابی، امام جمعه گرمه (24 آبان) به مناسبت هفته کتاب در دیدار اعضای کتابخانه های عمومی این شهرستان با اشاره به اینکه دست اندرکاران و مسئولان در حال حاضر می بایست خود نیز اهل فکر، اندیشه و مطالعه باشند، افزود: در غیر اینصورت بدون مطالعه هر چه در جهت پیش بردن امور تلاش کنند پیشرفت نخواهند کرد.

 وی مبنای زندگی را دو عامل عقل و کتاب دانست و افزود: معضلاتی که در جامعه امروز همچون طلاق، اعتیاد و... به چشم می خورد براساس نداشتن آگاهی، فکر وبی توجهی به مطالعه است.

 حجت الااسلام گرمابی با استناد به حدیثی نبوی افزود: اولیاء سه وظیفه نام نهادن خوب برای فرزند، آماده کردن زمینه ازدواج و آموزش فرهنگ تعلیم و مطالعه را برعهده دارند.

 وی با اشاره به اینکه بزرگترین و راه گشاترین کتاب، قرآن است، افزود: مسابقات حفظ قرآن کریم ویژه کودکان در هفته کتاب برگزار می شود و به نفرات برتر با همکاری مهد کودک و دارالقرآن ام ابیها جوایزی اهداء می شود.
حسین شاهرودی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی گرمه نیز در این مراسم با اشاره به اینکه این شهرستان دارای 4 باب کتابخانه شهری و یک باب کتابخانه روستایی در حال احداث است، افزود: این شهرستان نیازمند کتابخانه مرکزی است.

 

 

 

به نقل از شبستان

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک