سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۲۸:۲۲ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۲۳ - اذان مغرب:۱۷:۱۵:۳۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۸۶۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۰۹/۲۱ - ساعت ۱۲:۴۷

تاسیس ۲ شرکت تعاونی تولید در فاروج

رئیس اداره خدمات فنی و کشاورزی سازمان تعاون روستایی خراسان شمالی از تاسیس 2 شرکت تعاونی تولید در شهرستان فاروج طی سال جاری خبر داد.

به گزارش اترک، حسین احمدآبادی اظهار کرد: حفظ بستر آب و خاک اراضی کشاورزی و از بین رفتن خرده دهقانی با اجرای طرح‌های یکپارچه‌سازی اراضی و یکجا‌کشتی از مهم‌ترین اهداف تاسیس شرکت‌های تعاونی تولید روستایی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 40 شرکت تعاونی تولید در سطح استان به ثبت رسیده‌اند که 22 شرکت فعال و 18 شرکت نیز نیمه فعال و غیر‌فعال هستند، افزود: تمامی این شرکت‌ها 146 هزار و 795 هکتار از اراضی زراعی و باغی استان را زیر‌پوشش قرار داده‌اند.

رئیس اداره خدمات فنی و کشاورزی سازمان تعاون روستایی خراسان شمالی همچنین با اشاره به اینکه بهترین شرکت‌های فعال تعاونی تولید استان در شهرستان فاروج واقع هستند، گفت: در سال جاری دو شرکت جدید تعاونی تولید نیز در این شهرستان فعالیت خود را آغاز خواهند کرد که شمار آن‌ها در این فاروج به 10 شرکت خواهد رسید.

احمدآبادی تصریح کرد: خرید محصولات استراتژیک مازاد بر نیاز اعضا همچنین تهیه نهاده‌های کشاورزی برای آنان از دیگر دستورالعمل‌های تعریف شده در اساسنامه شرکت‌های تعاونی تولید است.

وی یادآور شد: در همین راستا این شرکت‌ها در سال جاری 300 تن سیب برای ذخیره‌سازی شب عید و 300 تن سیب برای عرضه مستقیم به بازار مصرف از کشاورزان شهرستان‌های شیروان و فاروج خریداری و عرضه کرده‌اند.

رئیس اداره خدمات فنی و کشاورزی سازمان تعاون روستایی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این شرکت‌ها از مرداد‌ماه سال جاری تاکنون نیز چهار هزار و 400 تن کود شیمیایی میان کشاورزان استان توزیع کرده‌اند.

 

 

 

 

 

روابط عمومی سازمان تعاون روستایی خراسان شمالی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک