شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۹۷۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۱۲/۰۳ - ساعت ۸:۳۸

شهرستان های گرمه و جاجرم عاری از متکدی هستند

دبیر ستاد ساماندهی متکدیان خراسان شمالی گفت: بر اساس استعلام صورت گرفته از مسوولان گرمه و جاجرم، این دو شهرستان استان فاقد متکدی هستند.
شهرستان های گرمه و جاجرم عاری از متکدی هستند,متکدی،گدا،بهزیستی،

به گزارش اترک، حسین برومند در نشست ستاد ساماندهی متکدیان این استان، گفت: تا کنون امکانات لازم برای نگهداری متکدیان در شهرستان های شیروان و اسفراین در اختیار دستگاه های مربوط قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه شهرستان های مانه و سملقان و فاروج فاقد مرکز نگهداری متکدیان هستند، افزود: ‌دو تن از متکدیان شیروانی برای نگهداری به مرکز بجنورد منتقل شده اند. برومند با اشاره به وجود مراکزی برای نگهداری متکدیان زن و مرد در بجنورد، گفت: از ابتدای امسال 103 متکدی به این دو مرکز انتقال یافته اند که 47 نفر آنان تحویل خانواده خود شده اند.

وی بر مشارکت هرچه بیشتر دستگاه های عضو این ستاد برای اجرای برنامه های این بخش تاکید کرد و افزود: اجرای برنامه های کوتاه مدت ستاد در اولویت قرار دارد تا جامعه از وجود تکدی گری پاکسازی شده و متکدیان دوباره به زندگی بازگردند.

برومند گفت: راهبرد کوتاه مدت ستاد ساماندهی متکدیان در استان توجه به فرهنگ سازی در کمک نکردن مردم و مشارکت دستگاه ها در حمایت از متکدیان برای بازگشت به زندگی عادی است.

وی افزود: یکی از راه های فرهنگ سازی در مذمت تکدی گری، استفاده از ظرفیت رسانه های همگانی است.

معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار بجنورد نیز با اشاره به فعالیت دو مرکز نگهداری متکدیان در این شهر، گفت: اکنون در این مراکز 28 نفر متکدی نگهداری می شود که 20 نفر از آنان مرد هستند.

ˈابوالقاسم اکبریˈ افزود: از 103 متکدی زن و مرد که به این مراکز منتقل شده اند 47 نفر تحویل خانواده شده، 30 نفر به شهرستان های محل سکونت بازگردانده شده، شماری تحویل مراکز ترک اعتیاد و شماری نیز به دستگاه های حمایتی معرفی شده اند.

وی با تاکید بر توجه بیشتر بر فرهنگ سازی در کاهش تکدی گری در جامعه، افزود: ضروری است از ظرفیت رسانه های گروهی و ائمه جماعات مساجد در معرفی پدیده زشت تکدی گری استفاده شود.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار بجنورد از شهروندان بجنوردی خواست در صورت مشاهده متکدی در سطح شهر مورد را به شماره 2222113 گزارش کنند.

وی گفت: اکنون طرح جمع آوری متکدیان از سطح شهر بجنورد دو نوبت در هفته توسط شهرداری صورت می گیرد.

وی گفت: از برنامه های مهم فرمانداری در سال آینده برای ساماندهی متکدیان، تکمیل ساختمان محل نگهداری متکدیان بجنورد است.

 

 

 

ایرنا

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک