شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۳۰/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۷:۲۱ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۱۸ - اذان مغرب:۱۷:۰۳:۴۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۹۸۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۱۲/۰۷ - ساعت ۱۰:۴۵

فاروج رتبه دوم استان در سوادآموزی را دارد

معاون نهضت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: نهضت سوادآموزی فاروج از نظر عملکردی رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده است.
فاروج رتبه دوم استان در سوادآموزی را دارد,نهضت،سواد آموزی،آموزش و پرورش،

به گزارش اترک، حسین مودی اظهار داشت: شمار بی سوادان این شهرستان به زیر هزار نفر رسیده که باید تا پایان برنامه پنجم توسعه، نسبت به ریشه کنی این معضل اقدام شود. 

وی افزود: با توجه به شمار اندک جمعیت بی سواد در فاروج، ریشه کنی بی سوادان در این شهرستان باید در یکسال انجام و در سال های بعد تمرکز کار بر تحکیم و تثبیت سوادآموزی قرار گیرد.

مودی با بیان این که برپایی کلاس، جذب سوادآموز و نگهداری با توجه به شمار بی سواد باقی مانده در این شهرستان مقرون به صرفه نیست، گفت: در این بخش بر برون سپاری کار سوادآموزی تاکید می شود و فاروج تاکنون 21 درصد کار را برون سپاری کرده است. 

وی افزود: 100 درصد فعالیت نهضت سوادآموزی استان سال آینده برون سپاری می شود و اولویت این بخش واگذاری آموزش بی سوادان به افراد غیرفرهنگی خواهد بود. 

مودی گفت: همه آموزشیاران در فاروج استخدام شده و هیچ نیروی حق التدریسی در این شهرستان فعالیت نمی کند.

وی اعتبار امسال نهضت سوادآموزی فاروج را یک میلیارد و 508 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: پرداخت بودجه با توجه به عملکرد است و 90 درصد اعتبارات تا پایان دی امسال پرداخت شده و باقی مانده اعتبار نیز تا پایان سال پرداخت می شود.

معاون نهضت سوادآموزی خراسان شمالی با اشاره به پرداخت چهار میلیون ریال برای آموزش هر بی سواد، شش میلیون ریال برای ارتقای سوادآموز و 450 هزار ریال برای تحکیم سواد افزود: 90 درصد این رقم به مربی و 10 درصد به آموزش و پرورش می رسد.

مودی افزود: برای استفاده از ظرفیت دستگاه ها در امر سوادآموزی بی سوادان، در شهرستان فاروج با 14 دستگاه توافقنامه همکاری امضا شده است.

 

 

 

 

 

ایرنا

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک